Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wieści z Polski.

Wieści z Polski. 2012/08/27 16:49 #36479

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 6
Postanowiłem załozyć taki wątek. Bo jak każdy z Nas wie, w Naszym kraju dzieją się różne rzeczy. Czasem abstrakcyjne i niewiarygoadne. Ocierające się o granice absurdu.Proponuję umieszczać tu wszystkie dziwne, śmieszne i absurdalne rzeczy dziejące się ma naszych oczach. Do takich zapewne można zaliczyć sprawę ze statkami na kanale elbląskim. Za Dziennikiem pl.

Takie rzeczy tylko u nas. Urzędnicy kupili za szerokie statki

Urzędnicy długo wybierali statki, które miały pływać po Kanale Elbląskim. Zamiast wybrać stocznię z doświadczeniem, wybrano najtańszą ofertę. Efekt? Statki są za szerokie i nie mieszczą się w śluzach. Do tego toną.
[img size=500x500]4.s.dziennik.pl/pliki/3251000/3251613-st...lywac-po-643-428.jpg[/img]
Statek ktory miał pływać po kanale elbląskim.
zdjęcie Newspix.

Nie liczyło się, że wyłoniony wykonawca nie miał doświadczenia w budowie takich statków. Nie liczył się też kapitał zakładowy firmy i zabezpieczenia w przypadku fiaska budowy. Odrzucono znane stocznie. Pieniądze wydane, a statki nie pływają. Wyjaśnieniem sprawy powinna zając się prokuratura – mówi "Faktowi" radna Mirosława Bilińska oceniając przetarg na statki ogłoszony przez burmistrza Ostródy.

Okazało się, że statki, które miały wozić turystów po kanale z unikatowymi pochylniami, nie mieszczą się w śluzach Kanału Elbląskiego, a do tego podczas próby obciążeniowej zaczęły tonąć. Jak statek wodowano, to stał się niestabilny. Nie przeszedł próby obciążeniowej i zaczął tonąć - mówi "Faktowi" pracownik armatora z Ostródy. Wpłynęła do nas informacja o niespełnieniu norm niezbędnych do dopuszczenia przez Państwowy Rejestr Statków do ruchu statków po Kanale Elbląskim – dodaje Łukasz Bielewski z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pierwsza z trzech jednostek nie została więc odebrana i niszczeje w zakładzie wykonawcy - ujawnia gazeta.

Co gorsza, pisze "Fakt, pieniądze na statki dała Unia. Jeśli jednostki nie wypłyną na Kanał Elbląski do czerwca, to miasto będzie musiało oddać pieniądze Brukseli.

Jak mówi Zulu Gula: Polska to dziwna kraj.! :woohoo: :X :silly:

Dla tych co nie wiedzą kto to, albo co to Zulu Gula:

Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!
Ostatnio zmieniany: 2012/08/27 17:26 przez Longin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wieści z Polski. 2012/08/27 17:39 #36481

• Szympans
  • Szympans Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Haha Dobre ! :laugh:
To ja możne na mniej wesoło ale też z Polska. O wszystkich i o nikim .
Przejeżdzałem dzisiaj obok wielkiego monitora ustawionego w centrum Warszawy . Patrze na niego co jakiś czas chociaż przejeżdzam prawie codziennie . Pół roku temu dług publiczny na jednego mieszkańca naszego wspaniałego kraju wynosił jedyne 15 000 zł z groszem. Dzisiaj spojrzałem jest już 22 645 zł :) i dalej rośnie :silly:
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

O:Wieści z Polski. 2012/08/27 20:00 #36483

• kamil90
  • kamil90 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
To i ja coś dorzucę strasznego(a raczej tragicznego) skutki jazdy po pijanemu

nwg.pl/index.php?module=News&func=display&sid=2358
Nie warto kłócić się podczas jazdy :D :D
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat

O:Wieści z Polski. 2012/08/29 14:03 #36490

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jesteś jeszcze kawalerem Kamil , ale zobaczysz jak będzie po ślubie :woohoo: , nie raz to warto nie wiedzieć .PS.Szkoda tylko dobrego samochodu .
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Wieści z Polski. 2012/08/29 14:22 #36492

• kamil90
  • kamil90 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
jurek-strażnik napisał:
Jesteś jeszcze kawalerem Kamil

Już nie długo będe tym kawalerem :woohoo: :woohoo:

ale jedynie samochodu szkoda ;)

O:Wieści z Polski. 2012/08/29 15:43 #36494

• tomasz kwieciński
  • tomasz kwieciński Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Dobre dobre co do absurdów w naszym kraju to jest masa i każdy z nas by mógł coś ze swojego podwórka przedstawić.

O:Wieści z Polski. 2012/08/29 15:55 #36495

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Może nie z Polski, ale zaskakujące! :) Jak podaje fakt.pl.

Zgwałciła taksówkarza oralnie. Trzy razy

To sobowtórka Angeliny Jolie

Rumuńska miłośniczka Angeliny Jolie, z ustami jak amerykańska gwiazda, zgwałciła taksówkarza. I to trzy razy. Na koniec oralnie! - donosi fakt.pl

Luminita Perijoc, znana nie tylko w swojej ojczyźnie, jadąc taksówką miała zwrócić uwagę na przystojnego kierowcę. Pod pretekstem konieczności wniesienia ciężkich bagaży zaciągnęła go do domu. Tam zaproponowała mężczyźnie seks.

Kiedy ten odmówił, wyjęła nóż i przystawiła mu do gardła. Później kazała taksówkarzowi się rozebrać i dwa razy zmusiła go do klasycznego stosunku. Na koniec zgwałciła mężczyznę oralnie.

Ofierze udało się uciec i zamknąć w sypialni, skąd w panice zadzwonił po policję.

Okazało się, że kobieta była w tym czasie pod wpływem leków - dodaje portal.
Jej przyjaciele powiedzieli lokalnym gazetom, że gwałcicielka jest wielką miłośniczką Angeliny Jolie. Taksówkarz twierdzi, że gwałt był dla niego straszliwym dramatem i teraz jest lokalną gwiazdą, choć w ogóle się o to nie prosił!

[img size=500x500]p3.sfora.pl/p3.sfora.pl/9cb39a5c585b9fa85aa6549f9acf31f8.jpg[/img] :woohoo: :woohoo: :X :X :laugh: :blush:

O:Wieści z Polski. 2012/09/13 17:55 #36759

• kamil90
  • kamil90 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
I pijanemu nic nawet jak samochód do kasacji, a te wiadomości są o tym samym facecie i w przeciągu 24 godzin... Niektórzy mają "sieczkę" zamiast mózgu :X :X :X

nwg.pl/index.php?module=News&func=display&sid=2384

Niecałe 24h później.

nwg.pl/index.php?module=News&func=display&sid=2386

O:Wieści z Polski. 2012/09/13 17:59 #36761

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 62
Jak mogli mu zabrać prawo jazdy za drugim razem skoro zabrali mu 24 godziny wcześniej?
Jak zabił po pijaku to powinien mieć dożywotnio zabrane prawko i do paki na min. 15 lat bez możliwości skrócenia kary a tam piszą o 2 latkach....
CRET

O:Wieści z Polski. 2012/09/13 18:03 #36762

• kamil90
  • kamil90 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
okonhel napisał:
Jak mogli mu zabrać prawo jazdy za drugim razem skoro zabrali mu 24 godziny wcześniej?

Ale on ten drugi raz już jechał bez prawka :P

O:Wieści z Polski. 2012/09/13 20:49 #36763

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Koledzy o prawie piszecie :) u nas w Polsce nie ma prawa. Prawo jest dla bandytów i przestępców. Przykład na topie jak prawie cała grupę Pruszkowską "sąd" uniewinnił. To jest właśnie polskie prawo.Temidę ze skóry oberwali . :(

O:Wieści z Polski. 2012/09/14 13:02 #36776

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Może nie z Polski, ale zaskakujące! Jak podaje fakt.pl.

Longin

To ja idę na taksówkarza :silly:

O:Wieści z Polski. 2012/09/14 14:05 #36779

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
jurek-strażnik napisał:
Może nie z Polski, ale zaskakujące! Jak podaje fakt.pl.

Longin

To ja idę na taksówkarza :silly:

oralnie? :S

O:Wieści z Polski. 2012/09/14 14:49 #36780

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
oralnie?

Cytuję mirasek

No NIE :woohoo: :ohmy: :woohoo: , ja jestem normalnym facetem

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O:Wieści z Polski. 2012/09/14 20:38 #36784

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
;)

O:Wieści z Polski. 2012/09/14 22:28 #36786

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
  • Otrzymane podziękowania: 1
Musiała być bardzo wygimnastykowana skoro mogła gwałcić go oralnie trzymając mu jednocześnie nóż przy szyi :woohoo: albo on tak sowicie obdarzony przez naturę :woohoo:

O:Wieści z Polski. 2013/05/10 17:57 #43491

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Czy to możliwe? :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Z portalu: metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,1...ali_agenci_Kima.html

.Mali agenci Kima

[img size=620x434]bi.gazeta.pl/im/06/d5/d3/z13882630Q,Wedl...zni-Korea-Polnoc.jpg[/img]
.Północnokoreańska bezpieka pielęgnuje w Polsce towarzystwo zwolenników reżimu. Są w nim dyrektor z PKP, działacz PSL, lekarz, były dyplomata, a także spec od samolotów bezzałogowych, który pisze dla Pjongjangu "opracowania"
Towarzystwo Polsko-Koreańskie (TPK) działa od połowy lat 80. Jego członkowie spotykają się w ambasadzie KRLD na warszawskim Mokotowie przy okazji prelekcji wygłaszanych przez politruków, a także z okazji ważnych rocznic, takich jak urodziny Kim Ir Sena, Kim Dżong Ila czy rocznica zawarcia rozejmu na Półwyspie Koreańskim. Prócz tego organizują w polskich wsiach i miasteczkach wystawy rękodzieła, malarstwa i pokazy przyrządzania potraw kuchni koreańskiej.
Formalną siedzibą TPK jest warszawskie mieszkanie prezesa, 80-letniego Sławoja Guzowskiego. To emerytowany dyrektor PRL-owskich fabryk, autor biografii Kim Ir Sena. Koreę Północną uważa za wspaniały kraj: - Żadnej biedy, brudu. Hotele znakomite. Obsługa na najwyższym poziomie. Nie ma głodnych.

Zarząd główny TPK tworzą m.in.:

* Jacek Poniewierski , dyrektor Biura Strategii PKP PLK SA. Odpowiada za planowanie polskiej infrastruktury kolejowej. Sześć razy gościł w Korei Płn. na koszt reżimu. Był traktowany niczym głowa państwa, dostał order. Jak tłumaczy: "za pomoc koreańskim powodzianom". - Zebrałem około tysiąca dolarów. Przelałem na konto w KRLD - mówi.

* Dr Leszek Gołdyn, wykładowca na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Zna się na samolotach bezzałogowych. Napisał dwa techniczne opracowania dla Pjongjangu, ich dokładnej treści nie może sobie przypomnieć.

* Stanisław Dobek, sadownik spod Opatowa i działacz PSL. Nagrodzony koreańskim Medalem Przyjaźni I klasy, wielokrotnie pokazywany w koreańskich wiadomościach telewizyjnych. "Gazeta" pisała już o nim: wykorzystywał darmową siłę roboczą na swoich plantacjach. Zabierał koreańskim robotnikom paszporty, nie płacił pensji, karmił kapustą i jabłkami.

*Jarosław Krasicki zatrudnia Koreańczyków w swojej gdyńskiej przychodni medycznej. Lekarze z Pjongjangu pracują u niego jako masażyści.

* Jan Seremet, wiceprezes TPK, emerytowany leśnik z Otwocka.

* Marek Chrobok, przedsiębiorca z Pszczyny zajmujący się energią odnawialną.

* Wojciech Niemiec, wrocławski lekarz homeopata.

* Prof. Andrzej Gawdzik, chemik z Uniwersytetu Opolskiego.

* Tadeusz Bąk, dyplomata w stanie spoczynku.

Po co koreańskiemu reżimowi ci ludzie?

- Agenci działający w Polsce pod przykrywką dyplomatów muszą przedstawiać w centrali raporty - twierdzi ekspert od wywiadu, emerytowany pracownik MSZ. - Działacze towarzystwa są dla nich tzw. osobowymi źródłami informacji.
- W przypadku ambasad państw przewidywalnych można zrobić rozróżnienie na dyplomatów prowadzących z czystymi intencjami podobne koła przyjaźni oraz agentów służb - mówi Vincent V. Severski, były oficer wywiadu, autor powieści szpiegowskich. - Ambasady KRLD ten podział nie dotyczy, bo oni wszyscy działają tajnie. Agentura koreańska nie prowadzi jednak u nas większych akcji. Im raczej zależy na tym, żeby się wykazać dobrymi kontaktami z Polakami przed szefostwem w Pjongjangu i żeby na przyjęciu w ambasadzie nie było pustki.
- Skuteczna propaganda potrzebuje zagranicznych pożytecznych idiotów. Mają potwierdzać, że idee KRLD zyskują zwolenników na całym świecie - dodaje prof. Waldemar Dziak z PAN, znawca reżimu Kimów. - Ci faceci nawet mówią językiem zaprogramowanym przez dyktaturę, używają argumentów wyjętych wprost z poradnika dla koreańskich służb specjalnych, jak urobić zwolenników reżimu w innych krajach. Plotą bzdury, że nie interesuje ich polityka, tylko przyjaźń między ludźmi i pomoc. Przecież wiedzą, że w Korei Północnej wszystko jest polityką. Głodowa śmierć tysięcy dzieci, publiczne egzekucje na 13-latkach. Ciekawe, czy panowie z TPK słyszeli o wiceministrze obrony narodowej KRLD skazanym na śmierć za flirtowanie z sekretarką podczas pogrzebu Kim Dżong Ila. Nie zasłużył na rozstrzelanie ze zwykłej broni - rozszarpał go pocisk z moździerza.
:woohoo: :woohoo:
P.S. Powinni ich wysłać to tego raju bez możliwości powrotu!
Ostatnio zmieniany: 2013/05/10 18:03 przez Longin.

O:Wieści z Polski. 2013/05/10 21:31 #43512

• marek j
  • marek j Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 27
Brak słów. Ciekawe czy ryby na rozkaz Kima biorą w wodach KRLD jak na zawołanie? :blink:

O:Wieści z Polski. 2013/05/11 07:00 #43523

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 62
Ludzie się nudzą, szczególnie tacy, którzy nie mają swojej pasji albo szukają taniego rozgłosu...
CRET
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.085 s.