Clash 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Powódź

O:Powódź 2013/06/04 08:53 #44361

• Roxola
  • Roxola Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Ciśnie się na usta, że człowiek sam zgotował sobie taki los. Teraz, kiedy opady deszczu trwają niemal non stop, a woda w ogromnych ilościach musi spłynąć lub wsiąknąć w ziemię, nadal jest mowa o betonowaniu i wycince drzew. Pamiętam jeszcze ze szkoły, słowa nauczyciela, który mówił to, co teraz napisał Kol. okonhel.
Za pewien czas woda opadnie, deszcze ustaną i znowu koparki ruszą, żeby można było położyć kolejny beton, wyciąć następne drzewa... Znowu będzie "mydlenie oczu" poszkodowanym, że tylko melioracja uchroni ich od kolejnego koszmaru...
Wyzwania budują odwagę, triumf pewność siebie, a porażki pokorę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Powódź 2013/06/04 11:23 #44366

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
  • Otrzymane podziękowania: 1
Masz Jacku w 100% rację, że nie tylko melioracja jest winna. Dlatego też napisałem o przywróceniu naturalnej retencji, której elementy wymieniłeś.

W naszym kraju problem podtopień i powodzi rozpatrywany jest jedynie z perspektywy samej rzeki. Tę kwestię trzeba rozpatrywać pod kątem całego dorzecza.

O:Powódź 2013/06/04 12:51 #44367

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
okonhel napisał:
Wystarczy iść po deszczu do lasu, ścisnąć na chwilę trochę mchu i zobaczyć ile z niego wody wypłynie. I tak jest też z innymi naturalnymi obszarami: łąki, pola czy nawet nieużytki. Z czasem zostają "odrolnione" czy zagospodarowane przez ludzi a wtedy tylko asfalt, beton i kostka.

Ludzie nauki, biolodzy, przyrodnicy, geografowie, ekolodzy trąbia od lat o tym jak ważna jest naturalna retencja... wszystko jak grochem bo człowiek myśli, że może ujarzmić naturalny cykl zalewów... Wszyscy mówią że się nie da ale chłopaki próbują... za publiczne pieniądze...
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Ostatnio zmieniany: 2013/06/04 20:40 przez okonhel.

O:Powódź 2013/06/04 14:16 #44368

• Tomek O
  • Tomek O Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Pomimo ludzkich tragedii zastanawiający jest fakt, że pomimo takich sytuacji ludzie nadal się tam budują ! W Marciszowie jestem dość często i widok domów oddzielonych od rzeki drogą szeroką "na jeden samochód" budzi moje zdumienie.

O:Powódź 2013/06/04 14:23 #44369

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
  • Otrzymane podziękowania: 1
Delikatnie mówiąc brak im wyobraźni. Nikt mądry nie osiedla się w takich miejscach, tak samo jak nie siada gołym tyłkiem w pokrzywy.

O:Powódź 2013/06/04 16:29 #44372

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
geddy napisał:
wszystko jak grochem bo człowiek myśli ze może ujarzmić naturalny cykl zalewów... Wszyscy mówią że się nie da ale chłopaki próbują... za publiczne pieniądze...

I nikt im nie powie, że NIC nie zrobili.
A że to, co zrobili, było złe i tylko sprzyja kolejnym wylewom, to już nie istotne, winę i tak ponosi rzeka ;)

O:Powódź 2013/06/07 16:15 #44460

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przeczytałam to dokładnie. Jest mi cholernie przykro że są ludzie którzy szukają byle powodu aby dać ujście swoim żalom. Dokuczając i burząc spokój. Też nie nie potrafię patrzeć na ludzką tragedię i co za to też ktoś obsmaruje mnie na innym forum ????
Nie powinno się poprawiać natury każdy to wie prostowanie rzek " ulepszanie" jest głupotą ale bywają sytuacje gdzie bywa to konieczne. Wysiedlenie ludzi tak łatwo się mówi tylko gdzie się ich wysiedli.

Cytuję : Ania

Masz Aniu słuszną rację i nie obawiaj się o obsmarowanie przez innych .Tak gdzie człowiek walczy z przyroda , to zawsze ta pierwsza jest poszkodowana i nie da się naprawić tych szkód , niestety !
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Powódź 2014/02/26 08:14 #51943

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Nareszcie ktoś zaczął myśleć.
Nowy pomysł na powódź
Szkoda, że radni nie myślą i pomysł zapewne upadnie.
O rzut beretem od wielkiej dziury
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.057 s.