Sebile 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak uniknąć mandatu

Jak uniknąć mandatu 2014/07/29 10:19 #54711

• Jarecki
  • Jarecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 15

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Nastawienie jest różnicą między udręką a przygodą ...
Ostatnio zmieniany: 2014/07/29 10:21 przez Jarecki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Jak uniknąć mandatu 2014/07/29 10:47 #54712

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
System obrony dla sprawców popełniających wykroczenia , szczególnie piratów drogowych przez których ginie mnóstwo ludzi na drogach. Ja się nie bawię w fotoradary lecz zaprzyjaźniona jednostka ustawia fotoradar tak aby dokładnie fotografowała sprawcę znajdującego się wewnątrz pojazdu (żadnych zdjęć z tyłu pojazdu). Wtedy taki wyedukowany internetowymi wpisami "pirat drogowy" przychodzi pewny siebie zaczyna regułkę , a tutaj niespodzianka widzi siebie na zdjęciu :) Jeżeli działać to skutecznie ;)

O:Jak uniknąć mandatu 2014/07/29 11:56 #54716

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Pewnie że każdy najlepiej , jak by znał wszystkie prawne kluczki :) , nie byłoby tylu spraw , lecz lepiej samemu stosować się do wymaganego prawa :)
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Jak uniknąć mandatu 2014/07/29 12:04 #54718

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Temat również wiąże się z mandatami

finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Kontrole...83892,wiadomosc.html

O:Jak uniknąć mandatu 2014/08/07 23:13 #54827

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Bardzo ciekawe szczególnie dla tych. którzy chcą unikać mandatów za pomocą tzw. "pomocy dla popełniających wykroczenia"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764...lskobiala#BoxWiadTxt

O:Jak uniknąć mandatu 2014/08/08 07:29 #54828

• Pawgas
  • Pawgas Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie trzeba się bawić w te internetowe regułki. Jeśli nie widać kierującego to ja robie tak - informuję SM, kto jechał autem pisząc, że ja lub żona która jest również właścicielem auta, ponieważ auto jest przedmiotem małżeńskiej wspólności majątkowej więc postępowanie skierowane przeciwko jedynie jednemu ze współwłaścicieli jest błędne. Następnie wzywam w terminie 7 dni do przedłożenia zdjęcia z którego kategorycznie wynika kto z nas proawoadził, ponieważ ustalenie osoby kierującego na podstawie nieczytelnego zdjęcia naraża mnie na wykroczenie wprowadzenia w błąd organu co do tożsamości innej osoby (nr artykułu z KW nie pamiętam). Nie piszę tego żeby zachęcać do piractwa, sam przez 12 lat dostałem 1 mandat za parkowanie ale po prostu irytuje mnie jak cwaniaki z SM 5 m od tablicy z końcem terenu zabudowanego ustawiają fotoradar w krzakach. Takie zachowanie nie służy niczemu innemu jak zarabianiu kasy a więc cwaniactwo władzy należy tępić cwaniactwem.

O:Jak uniknąć mandatu 2014/08/08 12:58 #54838

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Każdemu może się przydarzyć przekroczenie prędkości , lecz nie każdego " złapią " , lecz najważniejsze żeby jeździć przepisowo i nie dać się tzw. cwaniaczkom :woohoo: , aby korzystali z niewiedzy kierowców .

O:Jak uniknąć mandatu 2014/08/09 14:52 #54852

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Też dostałem pismo z ITD (po 4 miesiącach od fotki). Odpisałem im ręcznie ze mają mi pokazać foto bo ja nie jestem pewny czy to ja kierowałem, choć prawdopodobnie tak, ale że to było dawno więc poświadczać nieprawdy się boję. Pismo wysłałem poleconym za zwrotką. Odpowiedzi żadnej nie otrzymałem. Za niedługo się przedawnia. Tak naprawdę płaca tylko ci, którzy odpisują im grzecznie na tych druczkach. Żaden przepis nie zobowiązuje do odpisania im na ich druku. Nawet jeśli napiszesz odręcznie ze przyznajesz się do winy i ze to ty prowadziłeś to i tak masz mała szanse że nałożą mandat bo oni mają tam taki zalew zdjęć (wszystkie fotoradary obsługuje Raszyn) ze nie są w stanie czytać takiej ręcznej korespondencji i szukać do czego ona przynależy. Jeśli wysyłasz z ich druczkiem to mają tam kod, skanują i automatycznie drukuje się mandat, praktycznie bez udziału człowieka.

Jakby wszyscy odpisywali im ręcznie to by ich kompletnie zablokowało a tak priorytet mają te sprawy, które idą na ich druczkach...
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Ostatnio zmieniany: 2014/08/10 09:44 przez glizdziarz.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.045 s.