Spiderwire Smooth
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: MAK

MAK 2011/01/12 19:04 #9735

• okonek
  • okonek Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bezpośrednie przyczyny

Bezpośrednie przyczyny katastrofy to nieodejście od lądowania mimo złych warunków, nieuwzględnienie komunikatów TAWS, presja na załogę.

Polska załoga otrzymywała wielokrotnie informacje, że warunki na lotnisku w Smoleńsku nie osiągają minimum potrzebnego, by można było lądować. Mimo to nie zdecydowała się na skorzystanie z lotniska zapasowego - wynika z raportu końcowego MAK.

Alkohol u gen. Błasika :ohmy:

We krwi Dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika stwierdzono obecność alkoholu - ujawniła Anodina, prezentując ostateczny raport MAK. Poinformowano, że chodzi o 0,6 promila alkoholu we krwi.
Cała załoga, zdaniem MAK, znajdowała się w stanie podwyższonego napięcia emocjonalnego i psychologicznego.

Jakie jest kolegów zdanie na ten temat?

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Uploaded with ImageShack.us
łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:MAK 2011/01/12 19:17 #9736

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 6
A najważniejszą przyczyną wg mnie, był w ogóle start z Warszawy. Rosjanie musieliby być idiotami, żeby całą winę wziąć na siebie. Czy można sobie wyobrażić że było inaczej!? :unsure:
Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!

O:MAK 2011/01/12 20:05 #9739

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Gdyby sprawdzono wcześniej gdzie będzie lądował samolot z głową państwa, gdyby ktoś zaplanował wizytę dzień wcześniej, nocleg i wtedy na imprezę pod pomnik anie wszystko na ostatnią minutę, gdyby nie kazali pilotowi startować bez prognozy, gdyby start nie nastąpił z dużym opóźnieniem (wcześniej warunki były lepsze), gdyby nie kazali pilotowi lądować na rozkaz, gdyby Rosjanie powiedzieli krótko - zła pogoda - zakaz lądowania, gdyby lotnisko było dla samolotów pasażerskich i miało sprawny sprzęt, gdyby..... o wszystkim nie decydowała głupawa polityka. Trochę w tym było winy Rosjan ale było to następstwo zaniedbań, rozkazów i złych decyzji naszych polityków i ich administracji. Uważam że 80- 90% winy jest po stronie polskiej, tylko nasz patriotyzm i wrogie nastawienie do Rosjan karze szukać nam podwójnego dna w sprawie oraz tzw. "winnych pośrednich".
CRET

O:MAK 2011/01/12 22:10 #9749

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Okonhel nic dodać nic ująć. A doszukiwanie się spisków i szukanie na siłę absolutnej winy strony rosyjskiej niestety ni służy nam jako państwu i ludziom je zamieszkującym. Zamiast starać się poprawic nasze stosunki z Rosją ujadamy jak ratlerek pogatszając co tylko mozna. Z ekonomicznego punktu idzenia i patrząc na przyszłość Polski i naszych potomnych dobre stosunki z Rosją są nam niezbędne. Przypuszczam, że raport MAK wywoła kolejne wystąpienia PiS-u i okolic pogarszające naszą sytuację.
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:MAK 2011/01/12 22:40 #9752

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Niestety z tego smutnego wydarzenia niektórzy próbują wycisnąć co się da i zdobyć popularność i głosy wyborcze wymyślając coraz to nowe teorie, a to dobijano rannych w Smoleńsku, a to nie tego na Wawelu pochowali, a to coś innego. Wstydu nie mają...
CRET

O:MAK 2011/04/05 22:52 #16826

• Hektores
  • Hektores Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Pojawił się chyba dziś film na DVD Anity Gargas 10.04.10
Własnie mnie zdziwiło czemu z anteny zdjęli cykl Misja specjalna

Ostatnio zmieniany: 2011/04/05 22:57 przez Hektores.

O:MAK 2011/04/06 00:26 #16831

• zebxxl
  • zebxxl Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Hektores nie zauważyłeś, że te Panie reklamują od 0’ 35’’ do 1’ 03’’ i od 8’ 20’’ do 8’ 52’’ wydanie środowe GP zawierającą płytę DVD z filmem by zwiększyć popyt, od 2’ 28’’ do 3’ 22’’ twierdzą, że film nakręcony jest przez prawie amatora, co niby ma uwiarygodnić bezstronność spojrzenia na całość jednak nie dodają, kto montował materiał i co chciał uzyskać takim montażem. By uwiarygodnić swą tezę również wykorzystano seniorkę Panią Jadwigę Kaczyńską.
Przecież wszyscy wiemy jak każda Matka bardzo kocha swe dzieci i że jest gotowa wszystko poświęcić nawet własne życie by je ochronić.
Do czego jeszcze posuną się tacy dziennikarze by zwiększyć nakład i swoje przychody?
:( :S :angry:
W wielu sprawach mam swoje zdanie, choć ono nie musi być jedynie obowiązujące.

O:MAK 2011/04/06 00:53 #16832

• Hektores
  • Hektores Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Chodzi mi o fakty nie o sprzedaż jakiejś gazety . Prawda jest jaka jest. Nie zmienia to faktu ze pani Kopacz w sejmie twierdziła że przekopano ziemie na głębokość metra i pozbierano wszystkie szczątki a potem okazało się ze ludzie znajdują dokumenty nawet ludzkie szczątki .To było na TVP1 w Misji Specjalnej .Tu wkleję ten odcinek .Czy telewizji TVP1 tez zależało na oglądalności ?? to w takim razie po co zdjęli ten program ?

O:MAK 2011/04/06 00:57 #16833

• Hektores
  • Hektores Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Dodam nie chodzi mi o teorie spisku ale o zaniedbania jakie tam były .

O:MAK 2011/04/06 01:43 #16834

• laserro
  • laserro Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Panowie, czy sprawa Smoleńska to jedyny temat w tym kraju? Bez urazy, ale rzygam już tym wszystkim. W wiadomościach ciągle tylko ten temat albo inne kłótnie polityków, ile można...

O:MAK 2011/04/06 02:21 #16835

• zebxxl
  • zebxxl Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
laserro - zapewniam że i z moimi odczuciami jest podobnie a może i jeszcze bardziej mam dość. Ostatnio oglądam w TV tylko kanały przyrodnicze i sportowe bo na inne to :blush: :X :X :X

Hektores. Co do zaniedbań to chyba nie znajdzie się ani jedna osoba która ich nie zauważy. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że żadna ze stron prowadząca postępowanie nie była przygotowana na takie zdarzenie po prostu nikt tego nie przewidział.
Nie wspomnę już o tym, że do dnia dzisiejszego o ile mi wiadomo nie ustanowiono ani nie ratyfikowano prawa na szczeblu międzynarodowym, które to w sposób jednoznaczny rozstrzygałoby, co, kto, kiedy, w jaki sposób i na jakich zasadach organizowałby i prowadził takie postępowanie.
Z moich obserwacji wynika, że to właśnie dziennikarze do pierwszych minut po katastrofie podawali niesprawdzone informacje prześcigając się tym samym w pozyskaniu jak największej rzeszy czytelników, słuchaczy czy też widzów tym samym próbując przypodobać się swoim szefom jak i określonym, kręgom politycznym, oraz czerpiąc satysfakcję z faktu, iż mogą zaskoczyć nawet najbardziej absurdalnym pytaniem swego rozmówcę czytaj polityka, prokuratora lub też eksperta a byli też i tacy tzw. „z bożej łaski”, którzy np. nie stali nawet przy tutce a wiedzę swą czerpali z kursu i szkolenia pilotowania awionetek oraz np. z portalu lotnictwo.pl.
Ileż to razy dziennikarz prowadzący program przerywał wypowiedź w pół słowa swemu rozmówcy, jeśli nie usłyszał słowa, które wg niego musiało w tym czasie paść.
Odnosiłem wrażenie, że taki dziennikarz ma płacone od ilości wypowiedzianych słów w programie prowadzonym na żywo i nie ważne, co się wydarzyło ważne tylko ile słów padło z ust dziennikarza a że wiedza dziennikarzy w tym zakresie była wówczas właściwie zerowa to prowadziły one bezpośrednio do powstania tzw. teorii spiskowych.
Jestem przekonany, że nawet i za sto lat, jeśli Nasza Najjaśniejsza przetrwa to znajdzie się jakaś grupa ludzi przekonana np. o zestrzeleniu tutki a zawdzięczać to możemy właśnie naszym dziennikarzom. :( :angry:
W wielu sprawach mam swoje zdanie, choć ono nie musi być jedynie obowiązujące.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.055 s.