Sebile 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016

Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/03 09:12 #59538

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 0
I mamy już lipiec. Okres na który czeka większość poławiaczy sumów. Ja już jestem po pierwszej zasiadce na suma ale niestety nieudanej ponieważ nad wodą od 17 tylko do 21 (ponieważ nadciągnęła duża burza i musiałem wracać do domu). Branie było jedno na dużego karasia (ale raczej to nie był sum bo po dwóch uderzeniach w rybę zostawił ją w spokoju).
Dzisiaj jeżeli pogoda się poprawi jadę na kolejną zasiadkę może z lepszym wynikiem.
Wędkarstwo to moja pasja od najmłodszych lat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/03 18:36 #59539

• hajnos
  • hajnos Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Dziś 15 minut nad wodą - na wszelki wypadek zabrałem wędkę do samochodu i wracając z wypoczynku nad wodą podjechałem z dziewczyną na niedawno obczajoną miejscówkę, czego efektem był kleń 35cm i boleń 55cm ;)

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/04 20:33 #59542

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 58
Od 1 lipca do dziś byłem nad jeziorem Skulska Wieś. Szału jakościowego nie było ale ilościowo (sztukowo) to jak nie przymierzając na zawodach wędkarskich. Królowała głownie "sportowa ryba" czyli krąp i wzdręga. Zasiadki na suma niestety bezowocne. Nie ważne wyniki, ważny odpoczynek w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Widok z domku na miejscówkę

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Kolorowa rybka:

Ubogi kuzyn leszcza

O rzut beretem od wielkiej dziury

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/05 18:28 #59543

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Witam,
Z niedzieli na poniedziałek byłem nad Bugiem z nadzieją na złowienie suma ale niestety pogoda nie dopisała ponieważ było zaledwie 10 stopni i jest to dość dużą różnicą do poprzedniej nocy (gdzie z soboty ma niedziele o 21.00 było 28 stopni) skutkiem tego było brak jakiegokolwiek brania co więcej nie było widać nawet żerującej drobnicy.
Podsumowując maj, czerwiec i kilka dni tego miesiąca mogę powiedzieć że ciężko jest znaleść drapieżnika któremu byłoby można zrobić zdjęcie i pochwalić się na forum (mówię tu o szczupaku i sumie) :dry:

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/11 08:35 #59548

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Witam kolegów po kiju,
W nocy z soboty na niedzielę byłem z dwoma znajomymi nad Bugiem, głównym naszym celem był sum ale też dwie gruntówki były rzucone na leszcze.
I tak na białe robaki skubała jedynie drobnica typu ukleja, kiełb a nawet nie duże okonie. Rosówki rzucone na suma też zostały wyjadane przez drobnicę. Na jednej wędce był założony pellet sumowy ale niestety nic w niego nie uderzyło.
Podsumowując wyjazd to jedynie tylko trochę zabawy z drobnicą i żeby nie znaleziona siatka na ryby to nockę byłoby trzeba zaliczyć do średnio udanych :dry:

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/11 12:29 #59549

• hajnos
  • hajnos Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Upragniony wedkarski weekend niestety juz za mna, w dodatku bez efektow. Nocka z kumplem z pt na sb na neconym kilka dni miejscu na malutkim jeziorku przyniosla milion ryb w rozmiarze do 15cm. Jedyna osloda to branie czegos wiekszego o swicie z gruntu, lecz niestety ryba po 30 sekundach uciekla w liscie i zerwalem zestaw. W tym samym miejscu w nd o swicie nic ciekawego sie nie wydarzylo. Dzisiaj rano ruszylem ze spiningiem pod Wyszogrod. Niestety troche zaspalem ^^ i nad woda bylem dopiero o 8 rano. Jedyne co udalo mi sie zlapac to 20cm bolen...

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/18 19:21 #59559

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Witam kolegów po kiju.
Widzę że na forum cisza nikt się nie chwali "Jak było dziś na rybach" . Ja po tygodniowej przerwie od wędkowania wróciłem w niedzielę nad wodę i tak na jednym zbiorniku byłem od 12.00 do 13.00 (taki krótki spacer z rodziną) efektem czego był jeden lin 35cm, krąp 22cm i jazgarz 18cm.
Drugi wypad trochę spontaniczny bo po godzinie 18 zdecydowałem się jechać nad drugi zbiornik na nocną zasiadkę sumową lecz niestety bez jakichkolwiek efektów (skubała jedynie drobnica). Kolejny wypad jutro rano za sandaczem bo siedząc wczoraj wieczorem i dzisiaj wczesnym rankiem widziałem dziesiątki ataków tych ryb na drobnicę po powrocie postaram się napisać kilka słów jak było.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/19 09:47 #59561

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Wczoraj późnym popołudniem udałem się na zasiadkę sandaczową. W akcji oczywiście trupek. Do 22.30 cisza a potem jedno branie ale jakieś takie nieśmiałe. tylko zmachlaczyło przynętę. Do północy zero brań więc wróciłem do domu.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/19 16:08 #59565

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Byłem dzisiaj nad wodą od 4 do 8 ze spiningiem za sandaczem ale niestety tylko kilka delikatnych stuknięć bez konkretnego brania. Osoby z którymi rozmawiałem też mówiły że jedynie małe sandacze czepiały się na przynęcie i tylko jedna osoba powiedziała że kilka dni wcześniej złowiła 4 kg sandacza ale z gruntu na czerwonego robaka.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/22 08:35 #59573

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Witam,
Dzisiaj nad wodą od 2 w nocy do 8 rano (właśnie wróciłem :)) efektem był jeden 50cm sandacz złowiony na żywca

koledzy po kiju łowili z gruntu spore karasie i liny, wczoraj w sklepie wędkarskim była mowa o sumie 18kg złowionym w tym tygodniu- widać że w końcu coś się ruszyło nad wodą ;)

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/25 12:17 #59577

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Witam, dzisiejsza nocka spędzona na wodą, było miło i przyjemnie (nawet dość ciepło :)) no niestety wyniki nie zachwycają bo jedynie jeden nieduży sum około 50cm (nie mierzony).
Jedno większe branie ale urwany (a raczej rozgięty) haczyk.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O: Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/25 18:52 #59578

• hajnos
  • hajnos Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
O świcie w sobotę chwilę udało się posiedzieć na rybkach, choć po 3h snu (zaraz po podróży) ciężko było się zwlec z łóżka. Zasiadka ze spławikiem - brały płocie i drobne leszczyki. Już się nie mogę doczekać następnej zasiadki :(, a następna pewnie dopiero za miesiąc ;/

O:Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/27 14:35 #59580

• kamil90
  • kamil90 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Dzisiaj kolejna nocka spędzona nad Bugiem ilość brań drobnicy ogromna (okonie i płocie do 12-15cm). Jednak najciekawiej zrobiło się o godzinie 1.30 już prawie przysypiamy bo drobnica przestaje skubać aż tu nagle dźwięk dzwonka, wędka wygięta w pół i plecionka jest wyciągana ze szpuli lecz niestety po zacięciu chwilę tylko ryba (najprawdopodobniej sum) znajduje się na haczyku i się wypina (wina niestety jest ewidentnie moja bo doszedłem do wniosku że wypięcie ryby nastąpiło przez to że źle zawiązałem haczyk do metody "na włos" bo łowiliśmy na pellet sumowy i ryba miała szansę się uwolnić) :angry:

Ale dzisiaj już kupiłem profesjonalnie zrobione przypony do tej metody i kolejny raz (najprawdopodobniej z soboty na niedziele) nie będzie już tego problemu...

Ostatnia edycja: przez kamil90.

O:Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/07/28 11:54 #59581

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Gratki dla tych co połowili :) , ja byłem na małym jeziorku , lecz ryb tam nie brakuje , zwłaszcza pięknych okoni i złotawych leszczy :)
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Jak było dziś na rybach - lipiec 2016 2016/08/01 08:27 #59584

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Ostatni dzień lipca. Pora potestować nowe nabytki od Jacka. Poniosło mnie na Wawrzkę i Słok. Szału nie było ale woblery spisują się pierwszorzędnie. Praca jak marzenie. Niestety pogoda w kratkę i efekty prawie zerowe.

Ostatnia edycja: przez glizdziarz.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.144 s.