Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak było na rybach -sierpień 2017

Jak było na rybach -sierpień 2017 2017/08/06 20:23 #60166

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 58
Po obiedzie pognałem nad Widawkę pospinningować troszkę i spalić parę kalorii. Wypad średnio udany gdyż na kiju zameldowały się dwa niewymiarowe pstrążki jazik i trzy kleniki, do tego kilka wyjść pstrążków za smużakami. Z dużych ryb widziałem tylko sandacza tak ze 60cm, który na jednej z miejscówek odprowadził pstrągowego woblera aż na płyciznę. Mimo kilkunastu rzutów i zmian przynęt niestety nie raczył zaatakować.
Co do spalania kalorii to udało się znakomicie. Dostęp do miejscówek w wielu miejscach zablokowany przez jeżyny, pokrzywy i inne zielsko, które miejscami ma ponad 2m. Dochodząc do wody trzeba uważać, żeby nagle nie wpaść do rzeki bo nic nie widać. O bobrzych norach nie wspomnę. Chyba będę musiał zakupić jakąś porządną maczetę.
Najważniejsze, że byłem nad wodą i coś tam złowiłem. Zgodnie z tradycją fotek niewymiarków nie robiłem. Niemniej ku pokrzepieniu serc kilka z okolicznościami przyrody - niestety te z chaszczami nie wyszły.

O rzut beretem od wielkiej dziury

Ta wiadomość zawiera załączniki obrazów.
Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak było na rybach -sierpień 2017 2017/08/13 22:28 #60170

• glizdziarz
  • Wylogowany
  • Moderator
Gwoli tradycji po obiedzie ruszyłem nad swoją dziką rzekę. Dzika na prawdę. Kontakt z florą i fauną zapewniony nie w 100% ale w 1000%. Entomolog szalał by z radości widząc całe chmary latającego, biegającego i pełzającego stworzenia.
Po ostatnich deszczach woda trochę podniesiona i niezbyt klarowna. Wiatr zwalił do wody kilka drzew robiąc nowe miejscówki. Przy jednej z takich miejscówek wyjąłem pstrążka tak koło 20cm. Szybka odpinka i do wody. Niestety nic więcej się nie trafiło. Jedynie nad wodą znalazłem świeże ślady łowiących na robala. Niestety to tutaj zmora. Od dwóch czy trzech lat nie widziałem nad wodą kontroli mimo zgłoszeń do SSR. To samo stwierdził spotkany przy moście inny wędkarz. Masakra. Niemniej nad wodą byłem i popołudnie spędziłem całkiem miło.

Jak było na rybach -sierpień 2017 2017/08/16 07:39 #60171

• glizdziarz
  • Wylogowany
  • Moderator
Wczoraj na wariata poniosło mnie z rodzicami na jezioro Skulska Wieś, oczywiście gospodarstwo agroturystyczne Złota Rybka. Wyjazd późny bo od rodziców wyjechaliśmy po godz 6.30. Na miejscu byliśmy około godz. 9 czyli nieprzyzwoicie późno jak na wyprawę wędkarską. Po przywitaniu się z gospodarzami panią Sylwią i panem Markiem sprawdzenie wody. Woda wyższa od ub roku o ponad metr. Kładka duża wolna warunki pogodowe dobre bo wiało od kościoła w Skulsku. Po przygotowaniu wędek i zanęty (jakaś tania no name plus kukurydza z biednej Romki plus pinka - nie wiem po co bo w dzień nie da się na białe łowić) ruszamy do boju. Ja z batem 6m a mama z bolonką takoż 6m. Pierwsze kilkanaście minut bez brania. Potem na kiju melduje się przyzwoity krąp tak koło 25cm. Królują głównie krąpie w przedziale wymiarowym 20-30cm. Wszystkie wracają do wody. Jedynie przyzwoitsze płocie tak 25cm lądują w sadzyku. Zabawa przednia. W sumie złowiliśmy na dwie wędki ponad 80 szt. co na wypad rekreacyjny uważam za dobry wynik, (Tata generalnie nie łowi tylko kibicuje - złowił jednego krąpia). Koło godz. 17 zwijamy się, ryby z sadzyka wracają do wody co by urosły do przyszłego roku i powrót do domu. Wypad udany wędkarsko i rekreacyjnie.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.074 s.