Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Klenie i jazie na spininng

Klenie i jazie na spininng 2013/08/26 21:32 #46482

• winko
  • winko Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
W tym dziale znajduje się wiele tematów poświęconych połowom różnych gatunków ryb ale jakoś nie widzę nic o kleniach czy tez jaziach?! Zapraszam do dyskusji, ktoś łowi z forumowiczów te gatunki tą metodą?
,,ZŁÓW I WYPUŚĆ" nie dokarmiaj sąsiadów i domowych zwierząt ";-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Klenie i jazie na spininng 2013/08/26 22:19 #46484

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Cześć Tomek - miło że tutaj w końcu się znalazłeś ;) jestem cannibalus - samozwańczy wyrzutek z haczyk.peel - to zdecydowanie nie był portal dla mnie. Czasem jeżdżę na kleniki nad Odre a za jaśkami latam po moich jeziorach choć powiem Ci, ze odkąd wpadłem w wędkarstwo muchowe to poświęcam spinningowi jedynie 20% czasu maks. Tylko z 5-7 razy byłem celowo za kleniem. Za to w mojej miastowej rzece pojawiły się klenie, na razie niewielkie ale dobrze rokują ;)
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 13:41 #46489

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Klenie i jazie na lekki spinning i mikro przynęty, z bardzo małych rzeczek, to moja dawna miłość, do której mam czasami ochotę wrócić, ale jakoś zawsze brakuje czasu :P
Ostatnio zmieniany: 2013/08/27 13:41 przez wedkarz2309.

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 16:53 #46493

• laserro
  • laserro Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
Od 2 lat łowię praktycznie tylko jazie i klenie na spina, o szczupakach dawno zapomniałem, za łatwo je złowić :)

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 17:46 #46495

• Zander96
  • Zander96 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Nie łowię jazi i kleni, bo u mnie ich nie ma;/
Mówisz, że szczupak dla Ciebie za łatwy. Łowisz jazie, które widzisz, więc co to za problem podać mu wobka. Dla mnie ciężej jest złowić szczupaka, bo mogę przejść 2 kilometry rzeki i nie wiem czy stoi jakaś ryba. Nie mówię oczywiście, że łowienie jazi, kleni jest proste.

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 20:34 #46497

• Ania
  • Ania Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
Klenie czy jazie jest mi łatwiej namierzyć i złowić w małej rzeczce. Często bywają przyłowem kiedy nastawiam się na pstrąga bo wiosną zajmują podobne stanowiska. Łowię na wobki do 5 cm. W Wiśle namierzenie kleni czy jazi jest dla mnie dość ciężkie ale czasem się udaje złowić gdzieś na napływie rzadziej ta sztuka udaje mi się za przelewem. Czy szczupaka czy klenia nie jest wcale łatwo złowić jak szuka się go jak igły w stogu siana ;) A zwłaszcza tego dużego klenia czy szczupaka tak mi się wydaje ;)
Nie sztuką jest złowić rybę, sztuką jest ją znaleźć ;)

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 20:47 #46499

• winko
  • winko Avatar
  • Wylogowany
Nie zrozumcie mnie źle ale ... Kleń, jaź czy szczupak są niczym zupa! Smakuje wszystkim tak samo i nie ważne jest to czym sie ja je - łyżką czy widelcem?!(nie mam tu oczywiście na myśli gotowania zupy rybnej :laugh: ). Chodzi mi dosłownie o to że jednemu łatwiej jest namierzyć kluski czy tez jaśki a drugi bez problemu odnajdzie na łowisku szczupłego. Smak zawsze będzie ten sam - mile spędzony czas nad wodą i to wszystko B) . Osobiście jednak niestety ale jak dla mnie spotkania z tymi ostatnimi szczupakami na ogół są bardzo krótkie - delikatne puknięcie i luźno płynąca żyłka po powierzchni wody! Ciężko do wobków o wadze ok. 1go grama raczej zakładać stalkę!? Na szczęście takie przypadki zdarzają mi się bardzo rzadko ;)

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 20:56 #46500

• Ania
  • Ania Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bym zapomniała branie klenia czy jazia jest bombowe tego nie da się porównać np ze szczupakiem. Uderzenie klenia w przynętę nie raz pozostawiło mnie z buzią otworzoną że mucha by wleciała :laugh: I to jest w łowieniu tych przyczajonych rybek najpiękniejsze. Szczupak blado wypada na tle takich brań kleniowych ;) Chodzenie małą rzeczką skradanie przytrzymywanie woblerka to dla mnie niesamowita przygoda i emocje.
Nie sztuką jest złowić rybę, sztuką jest ją znaleźć ;)

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 21:02 #46502

• winko
  • winko Avatar
  • Wylogowany
Ania napisał:
Bym zapomniała branie klenia czy jazia jest bombowe tego nie da się porównać np ze szczupakiem. Uderzenie klenia w przynętę nie raz pozostawiło mnie z buzią otworzoną że mucha by wleciała :laugh: I to jest w łowieniu tych przyczajonych rybek najpiękniejsze. Szczupak blado wypada na tle takich brań kleniowych ;) Chodzenie małą rzeczką skradanie przytrzymywanie woblerka to dla mnie niesamowita przygoda i emocje.

Zwłaszcza gdy zbierają z samej powierzchni ;)

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 21:37 #46505

• Zander96
  • Zander96 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ale porównując waleczność szczupaka, a klenia. To klenik wypada chyba gorzej. Z tego co wiem nawet "dwukilowy" kleń nie walczy zaciekle.
Ostatnio zmieniany: 2013/08/28 08:50 przez Ania.

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/27 21:39 #46506

• winko
  • winko Avatar
  • Wylogowany
Owszem o zaciętej walce raczej nie ma mowy zwłaszcza w porównaniu ze szczupakiem. Tak jak nie można porównać ze sobą brań tych ryb. Wynik 1:1 :laugh:

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/28 08:51 #46517

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 60
Kiedyś jeździłem na klenie gdy poznawałem Wisłę. Niestety mam 130 km w jedną stronę i nie mam kolegi z podobnym zacięciem, który jeździłby ze mną.
Klenie łowiłem głównie na obrotówki nr 2 oraz na woblery 3-4 cm.
CRET

O:Klenie i jazie na spininng 2013/08/28 13:27 #46520

• sebawwo
  • sebawwo Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Wczytałem się w was i spodobała mi się wypowiedź kolegi Winko,coś w tym jest, choć kleni nie łowię to z pstrągami miałem trochę do czynienia i porównując szczupaka do pstrąga to szczupak jest łatwy, choć on też ma swoje humorki :) Pozdrawiam.

Ps. W niedzielę zapowiadają u mnie załamanie pogody to i ja się na pewno wybiorę ale za szczupakiem na którego że tak powiem zachorowałem, zaraz po karpiach :)
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.057 s.