Clash 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE !

Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 11:59 #56085

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zachęcam WSZYSTKICH, którym leży na sercu dobro wód do wypełnienia ankiety. Zamiast narzekać na zmeliorowane rzeki, zanieczyszczone zbiorniki czy głupawą polityke preciwpowodziową władz możemy poświęcić 5 minut swojego życia i wypełnić ankietę. To nie jest tak, ze nic to nie zmieni. Kropla drąży skałę a ponieważ obecnie trwają konsultacje społeczne nad Planem Gospodarowania Wodami które sa aktualizowane co 6 lat (zgodnie z Ramowa Dyrektywą Wodną) jest to moment aby pokazac ilu nas jest i o co nam chodzi. Proces aktualizacji wypada właśnie w tej chwili i do maja mozna zgłaszac swoje uwagi. Nie prześpijmy tego i wypełnijmy chociaż ankietę, dobrze skonstuowane plany będa podstawą do tego aby egzekwować od meliorantów i innych "naprawiaczy" działania skierowane na ochrone środowiska

www.apgw.kzgw.gov.pl/pl/kontakt/ankieta

Bardziej ambitnych zapraszam do zapoznania się z planami i przesłania uwag poprzez formularz:

www.apgw.kzgw.gov.pl/pl/formularz-do-uwag

Ja przesłałem następujące elementy, które moim zdaniem wymagają większej uwagi w planie gospodarowania wodami:
1. renaturyzacja zniszczonych cieków
2. zaprzestanie bezsensownych zabiegów "przeciwpowodziowych" w szczególności regulacji
3. udrożnienie korytarzy migracyjnych dla ryb
4. poprawa świadomości ekologicznej ludzi oraz władz samorzadowych odnośnie roli naturalnej retencji dla ochrony przeciwpowodziowej
5. Uświadomienie negatywnych skutków wysoce kosztownych dla budżetu państwa zabiegów regulacji rzek dla rzekomej poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, która przynosi odwrotny skutek.

Jeśłi się ktoś zgadza z powyższym tekstem moze skorzystać i wysłać go jako swój.

Zachęcam do wypełniania ankiety - nie bądźmy bierni, dopiszcie się w tym wątku na forum jeśli wypełnicie anketę, aby temat "żył" i nie został zrzucony w niepamięć forum bo woda to nasze wspólne dobro
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 13:59 #56086

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Wypełniłem obie :) i mam nadzieję , że nasze wskazówki będą brane pod uwagę :)
1. renaturyzacja zniszczonych cieków
2. zaprzestanie bezsensownych zabiegów "przeciwpowodziowych" w szczególności regulacji
3. udrożnienie korytarzy migracyjnych dla ryb
4. poprawa świadomości ekologicznej ludzi oraz władz samorzadowych odnośnie roli naturalnej retencji dla ochrony przeciwpowodziowej
5. Uświadomienie negatywnych skutków wysoce kosztownych dla budżetu państwa zabiegów regulacji rzek dla rzekomej poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, która przynosi odwrotny skutek.
geddy

Dobrze to ująłeś Przemku ;)
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 19:41 #56090

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 6
Zrobiłem dokładnie to co mój porzednik. :cheer: Chciałbym wierzyć,że to co kolwiek da!
Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 20:08 #56091

• marek j
  • marek j Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 27
Naprawdę warto wypełnić te ankiety i mieć trochę większą świadomość na temat gospodarki wodnej. Czy to coś da, jak będzie nas naprawdę dużo ( może jeszcze nie teraz ) to coś się zmieni na lepsze.
Oczywiście wypełniłem-wysłałem.

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 20:10 #56092

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
brawo Chłopy ! Kropla drąży skałę - TRZEBA wierzyć. Baaardzo liczę, że inni pójdą w Wasze ślady, wypełnią ankietę i zameldują nam o tym tutaj aby zmobilizować innych ;D to tylko 5 minut ;)

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/17 21:33 #56094

• piker
  • piker Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Wypełniono i wysłano.

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/18 13:42 #56101

• Strachu
  • Strachu Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
Wypełniłem i wysłałem. Chłopaki ode mnie też, a link poszedł w świat dalej... :cheer:

O:Plany Gospodarowania Wodami - WAŻNE ! 2014/12/19 11:27 #56110

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
WARTO, więc wypełniajcie proszę ta ankietę aby w przysżłosci nie żałować, że zniszczyli Wasza ulubioną rzekę czy jezioro a Wy nie zrobiliście nic aby przeciwdziałać bandyckiej melioracji Kolejna szansa wypowiedzenia się na ten temat będzie za 6 lat - ile zniszczą do tej pory rzek?

jeszcze raz link do ankiety:

www.apgw.kzgw.gov.pl/pl/kontakt/ankieta

26 listopada Komisja Europejska skierowała do Polski tzw. Pierwsze Formalne Ostrzeżenie (Letter of Formal Notice) w sprawie planów gospodarowania wodami oraz wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej. Komisja zarzuca Polsce m. in:

- niepoprawne wyznaczenie silnie zmienionych części wód (co prowadzi do niezasadnej liberalizacji celów, jakie należy osiągnąć w stousnku do niektórych rzek),

- niedostateczne uzasadnienie odstępstw w planach gospodarowania wodami, a także nie wskazanie prac utrzymaniowych jako modyfikacji części wód,

- nieprawidłową ocenę stanu wod, poprzez nie wyznaczenie poziomów referencyjnych dla wszystkich elementów jakościowych,

- niepełny i nieprawidłowy monitoring wód.

Wystosowany list poprzedzony był kilkuletnią korespondencją nieformalną Komisji z władzami polskimi oraz dokonaną przez Komisję oceną planów gospodarowania wodami (ocena taka dotyczyła wszystkich państw). Kroki te nie doprowadziły jednak do naprawy sytuacji. Wysłane formalne ostrzeżenie to pierwszy etap oficjalnej, trójstopniowej procedury naruszeniowej podejmowanej w takich przypadkach - jeżeli Polska nie poprawi naruszeń prawa europejskiego lub nie przekona Komisji, że przyjęte w Polsce rozwiązania są jednak zgodne z tym prawem, Komisja w trzecim kroku tej procedury może skierować sprawę do rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Zarzuty Komisji dotyczą planów ustanowionych w 2011 r. W międzyczasie, w Polsce został - zgodnie z normalnym cyklem planistycznym - opracowany projekt aktualizacji planów gospodarowania wodami dla poszczególnych dorzeczy. Podlega on obecnie konsultacjom społecznym, które będą trwać do 26 maja 2015 r

I miedzy innymi dlatego ma to sens aby wypełniać ankiete i pokazać swoje zdanie. Nasi melionanci może zamiotą to pod beton i płyty ażurowe ale wierzcie mi, że Komisja Europejska nie przepuści tego Polsce. Tak było z Obszarami NATURA 2000, kiedy Komisja zarzuciła Polsce niedostateczną ochronę siedlisk przyrodniczych. Ekolodzy się postawili a my dostaliśmy pstryczka w nos i w dwa lata uzupełniono system obszarów N2000 o ponad połowę obszarów więcej niż było.
Ostatnio zmieniany: 2014/12/19 11:29 przez geddy.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.061 s.