Clash 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Słonina i inne mięska

Słonina i inne mięska 2015/08/21 17:57 #58267

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Na pewno wielu z nas słyszało o skuteczności "dziwnych" przynęt pochodzenia zwierzęcego. Najpopularniejsza jest chyba słonina. Można ją podawać na wiele sposobów. Surową pokrojoną w kostkę czy paski, lekko podgotowaną np z dodatkiem czosnku czy specjalnie marynowaną. O tej ostatniej wersji krążą legendy. Osobiście używałem zimą paseczków surowej lub lekko podgotowanej słoniny lub skóry od niej na ryby pod lodem. Od kilkunastu lat nie stosowałem jej jako przynęty z powodu niełowienia na lodzie. Jeden z nieżyjących już bełchatowskich wędkarzy w okresie świąt bożonarodzeniowych czy wielkanocnych stosował na rzece z powodzeniem tłuszcz z szynki. Warunek nie mógł być przesolony lub zbyt mocno uwędzony.
Jestem ciekaw waszych doświadczeń z "dziwnymi" mięsnymi przynętami.
O rzut beretem od wielkiej dziury
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Słonina i inne mięska 2015/08/21 19:34 #58268

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 51
Słonina jest zimą selektywną przynętą jeśli w łowisku mamy sporo drobnej płotki. Odpowiednio przycięte kostki kuszą tylko większe sztuki, które zmieszczą to w pyszczkach, mniejsze tylko trącają. Dlatego drobne brania cierpliwie trzeba przeczekać a zacinać tylko konkretne przytopienie spławika.
CRET

O:Słonina i inne mięska 2015/08/21 22:11 #58269

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
Zgadza się Jacku. To bardzo selektywna przynęta. Najbardziej fascynuje mnie przygotowanie słoninki poprzez jej specjalne marynowanie. Szukałem w sieci ale nie znalazłem tego legendarnego przepisu. może ktoś z użytkowników tego forum zna ten przepis?
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Słonina i inne mięska 2015/08/22 15:27 #58271

• ryzel1976
  • ryzel1976 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Niestety nie znam tego przepisu.
Mówiąc o słoninie. Zdarzyło mi się złowić leszcza na skwarka z topionej słoniny metodą spławikową.
Zdziwienie moje było wtedy nie do opisania :blink:
Tylko raz ale zdarzyło się. :woohoo:
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.041 s.