Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Praca kołowrotka

Praca kołowrotka 2011/09/30 10:04 #22611

• tomasz kwieciński
  • tomasz kwieciński Avatar Autor
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem kołowrotka Mistral Tournament FD30 taki mi doradził facet w wędkarskim :angry:. Po kilku wypadach kręciołek zaczoł szumieć niemiłosiernie i zaczeło mnie to irytować więc oddałem go do reklamacji .Przemiły pan przyjął reklamację i po 2 tygodniach miałem rzekomo nowy . Nadeszła jesień kilka wypadów ze spiningiem i ta sama sytuacja trzeszczy jak by kto w niego kilo piachu nasypał a nigdy nie leżał w piachu .Czy może być przyczyną iż czasami zakładałem cięższe gumy i nadwyrężyło to mój nieszczęsny kręciołek ? I jeszcze jedno pytanko zamierzam zapolować na szczupaka przy cięższym kiju i przy większych przynętach można spiningować tak małym kołowrotkiem ? :) Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez norbiko.

O:Praca kołowrotka 2011/09/30 23:03 #22629

• Wodziniak
  • Wodziniak Avatar
  • Wylogowany
  • Ekipa WTV
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeżeli drugi egzemplarz dał się zarżnąć w tak samo krótkim czasie, to lepiej zacznij się zastanawiać nad kupnem nowego młynka. Niestety kołowrotki tej klasy nadają się raczej do spławika niż do spinningu, zwłaszcza że jak piszesz, czasami łowiłeś nieco ciężej. Szumy są wynikiem zużycia mechanizmu. Na szybkość zużycia mają wpływ jakość użytych materiałów oraz ich spasowanie, a jak wiadomo i jedno, i drugie musi kosztować. Na twoim miejscu szybko kupiłbym nowy kręcioł, bo sezon na drapieżnika w jeszcze trochę portwa, a z tym zajechanym szajsem to wiele nie zwojujesz.

I jeszcze jedno - na twoim miejscu zmieniłbym sklep na taki, w którym sprzedawcy potrafią dobrze doradzić, a nie tylko wcisnąć kit wyczytany z opakowania aby cokolwiek sprzedać. Polecam Ci sklep na Wybrzeżu Gdyńskim (koło Spójni) - tam wiedzą o co chodzi i na pewno Ci nie sprzeddzą lipy, no chyba że się uprzesz B)
pozdrawiam

O:Praca kołowrotka 2011/09/30 23:03 #22630

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Gdyby kołowrotek był trochę porządniejszy to tym rozmiarem na szczupaki możesz się wybrać. Niestety Mistrall tylko ładnie wygląda. Z tanich kołowrotków polecałem zawsze shimano catana ale teraz robią jakieś czerwone, których nie miałem w rękach. Następnym razem odłóż trochę więcej kasy na kołowrotek - nie stać nas na tanie wynalazki - zbyt często się psują.
CRET

O:Praca kołowrotka 2011/10/03 17:24 #22724

• tomasz kwieciński
  • tomasz kwieciński Avatar Autor
  • Wylogowany
  • góró
Wielki dzięki koledzy za rade muszę rozejrzeć się za jakimś nowym kręciołkiem bo z tego mojego lipnego mistrala nic już nie będzie .Podskoczę do tego sklepu co mi kolega podpowiedział Pozdrawiam

O:Praca kołowrotka 2011/10/06 22:46 #22957

• pablotor
  • pablotor Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Czy ten dźwięk na pewno wydobywa się z wnętrza kołowrotka a nie z rolki prowadzącej żyłkę ?

O:Praca kołowrotka 2011/10/07 07:50 #22969

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Słuszna uwaga Pablotor.
Czasem wytopi się smar z rolki kabłąka albo wręcz zardzewieją kulki i wtedy zaczyna się nieznośny szum. Niestety łożysko trzeba wtedy wymienić bo samo smarowanie jest już "musztardą po obiedzie".
Jeśli kołowrotek szumi już bez obciążenia to wina jego wnętrza, jeśli nawijając żyłkę to sprawdź rolkę.
CRET

O:Praca kołowrotka 2011/10/07 09:50 #22970

• pablotor
  • pablotor Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Nie wiem dokładnie czy ten młynek posiada łożysko na rolce kabłąka. Rozbierz rolkę wyczyść wszystko dokładnie a łożysko wymień na nowe. Nie dawaj tam nic smaru. Z doświadczenia powiem również, że na łożysko lepiej nie dawać nawet oliwki - nowe, zakroplone łożysko potrafi zacząć wydawać dziwne dźwięki już na początku użytkowania. Łożyska są fabrycznie smarowane i oliwka potrafi wypłukać ten smar.

Jeśli w rolce nie ma łożyska to rozbierz, wyczyść i wszystko potraktuj oliwką.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.091 s.