Berkley 2
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Stukotanie w kołowrotku

Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 12:29 #53501

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1
Zachęcony pozytywnymi opiniami zakupiłem w poniedziałek Spro Red Arc w wielkości 4000.
Mam jednak z nim problem - podczas średniego obciążenia w toku zwijania przynęty w środku czuć bardzo delikatne stukanie. Co dziwne podczas ciężkiego obciążenia (obrotówka nr 5) stukanie ustaje. Tak samo nie ma go podczas prowadzenia przynęt nie stawiających wiekszego oporu w wodzie. Czy ktoś miał taki problem? Trochę jestem rozczarowany tym kręciolkiem bo kręci i układa linkę super i w ogóle czuć w nim dużą moc a tu taka wpadka. Nie uśmiecha mi się wysyłać na 30 dni na gwarancję bo nie połowię w maju. Co robić - smarować? Wyczytałem że i Red Arci i Zaubery są bardzo słabo smarowane w fabryce. Pytanie tylko czy nie stracę gwarancji? W karcie napisano w dziale konserwacja, że należy raz do roku przesmarować przekładnę główną i slimakowy posów szpuli - tak więc teoretycznie wolno mi smarować samemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 12:51 #53502

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Nie wiem czy to jest celowe działanie czy nie ale firmy produkujące kołowrotki faktycznie dają mało smaru. Miałem to samo z Daiwą i Fishmakerem. Dałem smar i po sprawie.
CRET

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 13:52 #53503

• piker
  • piker Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 2
To samo zjawisko w kołowrotkach shimano,dodają oliwkę ale to do d...,ja rozbieram ładuje smar i kołowrotek cichnie.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 19:06 #53506

• wedkarz2309
  • wedkarz2309 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 0
Identycznie miałem w kołowrotku PENN Battle 2000. Przy większym oporze cisza, ale przy prowadzeniu przynęty z prądem, gdzie opór jest mniejszy, zdarzały się "terkotki". Nie znam się na kołowrotkach "od środka", więc oddałem go na gwarancji. Po odpięciu go z wędki, dopiero pokazał, co "potrafi". Trzymając go w poziomie, "terkotał" bez przerwy. Oddałem go niedawno i obecnie czekam, aż wróci do mnie "wyleczony".

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 21:13 #53512

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Sam już nie wiem co mam myśleć. Za ile trzeba kupić kołowrotek aby wytrzymał długie lata w spinie? W sklepie kręciłem Stellą za ponad 3 koła i faktycznie wydawało się że tam w środku nie ma żadnych mechanizmów tylko powietrze - czy w taki segment trzeba iść żeby mieć spokój?

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 21:20 #53513

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Mam wiele kołowrotków (niedrogie) z którymi nie mam problemów - nic nie stuka nic nie puka. Tu chyba nie o cenę chodzi...
CRET

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/04/30 21:28 #53514

• piker
  • piker Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 2
Niekoniecznie Stella,mam stare czarne GT i GTM 300 od chyba dwunastu lat do spina i bolonki,regularnie smarowane i regulowane ew.luzy i jak dotąd nie stukają.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/01 21:12 #53527

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Postanowiłem zaryzykować i rozkręciłem kołowrotek celem smarowania. To co zobaczyłem w środku to kapka smaru na przekładni głównej i nieco więcej na trzpieniu posuwu ślimakowego szpuli. Reszta zębatek praktycznie sucha. Nasmarowałem resztę smarem Cormorana. Niestety pukanie w ogóle nie ustało. Jako że pojedyńcze stuknięcia występują w dwóch przeciwstawnych punktach obrotu korbki to jestem prawie na 100% pewny, że przyczyna tkwi w żle wyciętym zębie przekładni głównej. Jutro wysyłam na serwis.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/16 09:17 #53765

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Wczoraj dostałem kołowrotek z serwisu z informacją że w związku z rozkreceniem samodzielnie kołowrotka utraciłem gwarancję. dodatkowo kołowrotek rozebrano i nasmarowano. Stukotanie mniejsze ale nadal jest. Taki chyba jego urok. Muszę poszukać kogoś z takim samym modelem celem porównania.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/16 13:53 #53769

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Sam rozkręcałeś kołowrotek i nie uznano Ci reklamacji. Nieraz zdarzają się takie ferelne serie, albo jak to nazwałeś z takim urokiem. Przyznam szczerze , że nie lubię jak coś mi stuka albo puka w kołowrotku. Dodatkowo też smaruję smarem grafitowym przekładnie w kołowrotku.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/16 17:12 #53774

• raparapa
  • raparapa Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 8
Teraz kogoś wkurzę,trudno.Czy wiesz co robili handlarze autami na giełdzie jak stukała skrzynia biegów?No co?-sypali trociny i już było cicho.pozdro. :P

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/18 11:36 #53786

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Patenty samochodowe znam. Odnośnie stukotania to znów jest większe. Chyba po prostu przeznaczę ten kołowrotek do łowienia z opadu bo przy podbijaniu główką do 30 g radzi sobie świetnie. Nigdy więcej nie kupię kołowrotka przez internet. Zapłacę więcej ale pójdę do sklepu i wybiorę z kilku sztuk modelu który mnie interesuje.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/18 13:00 #53789

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Ja nigdy nie kupuję sprzętu przez internet tzn. wędki, kołowrotka zawsze wolę sprawdzić sprzęt przed zakupem trzymając go w ręce można wiele rzeczy sprawdzić "na sucho" - oczywiście podczas dalszego użytkowania może coś się psuć , ale wtedy ma się pewność że przy zakupie było wszystko ok i można śmiało w sklepie reklamować towar, oczywiście gdy wada nie nastąpiła z naszej winy.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/19 08:52 #53804

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Koledzy na przyszłość w razie problemów należy u sprzedawcy wszcząć procedurę " Towaru niezgodnego z umową ". Na to są paragrafy i nawet wzory jak należy do tego podejść. Piszę to ponieważ kurcze " Stare chłopy " dają się robić jak dzieci.
Jedno tylko jeszcze zdanie - w przypadku " Towaru niezgodnego z umową " sprzedawca ( a nie serwis ) ma 14 dni na ustosunkowanie się do Waszego pisma w którym prosicie o naprawę sprzętu. W tym czasie choćby chciał żaden serwis nie jest w stanie zweryfikować uszkodzenia czy awarii a sprzedawca zobowiązany jest dać wam sprzęt sprawny choćby miał dać ten sprzęt drugi nowy.. Dotyczy to nie tylko wędek i kołowrotków ale nawet odpadającego lakieru z z woblera, spławika itd.
JK

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/19 09:32 #53805

• Pawgas
  • Pawgas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • wędkoholik
Kolego akurat jestem prawnikiem więc nie musisz mi mówić o niezgodności towaru z umową. Wada kołowrotka to jedno ale pokażcie mi w tym modelu tę ilość łożysk o której zapewnia producent/sprzedawca.

O:Stukotanie w kołowrotku 2014/05/19 10:13 #53807

• JKarp
  • JKarp Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Nawet ta ilość łożysk to niezgodność towaru z umową.
Widzisz jesteś prawnikiem " a szewc bez butów chodzi " ... :(
Sam wiesz, że jedno pismo do właściciela sklepu załatwia sprawę.

JK

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.123 s.