Mitchell RTE
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ryobi Zauber

Ryobi Zauber 2015/01/19 15:24 #56481

• Mateczek123
  • Mateczek123 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siemanko!
Kupiłem kilka miesięcy temu kołowrotek Ryobi Zauber 2000(dystrybutor Dragon), po kilku wypadach na ryby kołowrotek odmówił posłuszeństwa, zaczął klekotać tak ze nie można było się skupić podczas łowienia. Wysłałem do serwisu, po 2 tygodniach wrócił do mnie, klekotanie ustało ale na chwile!!! Po miesiącu znów zaczęły dziać się cuda-wianki.
Wkurzyłem się i rozebrałem kołowrotek sam. Patrze nie wierze, smaru prawie tam nie było, a co najważniejsze to śrubka do której jest przymocowana oś główna była luźna i to było przyczyna latania przód-tył szpuli.Po delikatnym nasmarowaniu i dokręceniu śrubki problem ustał. Ostatnio zakupiłem Zauberka ale w wersji 3000(dys. Konger)
po kilku wypadach na rybki poczułem zwiększony luz na szpuli i ta sama historia, rozebrałem i dokręciłem śrubkę mocowania oski. Ten problem z latająca szpula jest na forach dobrze znany i teraz pytanie, dlaczego małe chińskie rączki tego porządnie nie dokręcają? Co sądzicie o tym problemie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: Ryobi Zauber 2015/01/19 18:02 #56482

• Pawgas
  • Pawgas Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1
Po pierwsze należałoby się przywitać w odpowiednim dziale. Po drugie to kupiłeś chiński kołowrotek a chciałbyś jakości jak w japońskim. Temat znany. W moim Red Arcu też tył taki problem, należy nałożyć na tę śrubkę nieco kleju do gwintów - niebieskiego. Te kręciołki wymagają dobrego lepkiego smaru bo przy rzadszym będą stuki z wałka wormshafta. Czasem trzeba też wyregulować przekładnię.

O:Ryobi Zauber 2015/01/19 18:21 #56483

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Mateczek123 napisał:

Siemanko!
Ten problem z latająca szpula jest na forach dobrze znany i teraz pytanie, dlaczego małe chińskie rączki tego porządnie nie dokręcają? Co sądzicie o tym problemie.

Ponieważ małe chińskie rączki mają mniej siły niż duże polskie rączki.
A co do smaru to duże polskie rączki klikają w klawiaturę że zamawiana partia kołowrotków ma być tania, lekka i ma mieć "masełkową pracę", więc robi się je z coraz lżejszych i tańszych materiałów a żeby praca była leciutka to daje się śladowe ilości smaru. Podobnie jak w rolkach kabłąka (np Red Arc).
Każdy nowy kołowrotek otwieram, smaruję po swojemu by nie denerwować się na rybach.....
CRET

O:Ryobi Zauber 2015/01/19 19:08 #56485

• Mateczek123
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Macie racje to nie Japończyk, lecz za takiego się uważa.Ale kwota za która je zakupiłem są dla mnie dużymi pieniędzmi wiec raczej oczekiwałem od nich dużo więcej szczególnie po tylu pochwałach o tym kołowrotku. W prawie jest taki zapis ze kupując jakiś przedmiot powinien być wolny od wad fabrycznych, czyli możliwe ze specjalnie tak montują te kołowrotki żeby się zepsuł i kupić nowy. Nie możliwe przecież jest ze konstruktor nie wiedział ze takie coś będzie się zdarzać, a że maja teraz renomę świetnej firmy ryobi mogą produkować szmelc za niemałe pieniądze.

Pawgas
W jaki sposób regulować przekładnie?

Ostatnia edycja: przez okonhel.

O: Ryobi Zauber 2015/01/20 10:33 #56494

• Pawgas
  • Pawgas Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1
To temat na dłuższe wypracowanie ale w skrócie znaczysz pinion i przekładnie i regulujesz o ząbek do uzyskania maślanej pracy. Dużo ważniejsze jest zastosowanie dobrego smaru. Dla mnie numer jeden to niebieski Penn, niestety niedostępny w Polsce.

O:Ryobi Zauber 2015/01/20 16:05 #56495

• Mateczek123
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Z tego co widzę w tym kołowrotku to zbytnio nic nie wyregulujemy oprócz luzu miedzy zębnego. Byłem dzisiaj w warsztacie mojego Wujka i powiedział ze to nie jest zbyt skomplikowana konstrukcja i nic cudownego nieda się w nim zrobić oprócz tego ze można wymienić łożyska na lepsze i zastosować smar syntetyczny mercedesa zmniejszającym opór toczny i miedzyzebny

O: Ryobi Zauber 2015/10/05 21:25 #58498

• kainawi
  • kainawi Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
:( Pawgas!!szanowny kolego proszę szerzej o skoku ojeden ząbek pszy regulacji pracy kołowrotka bo wydaje mi się że pomyliłeś kołowrotek z rozrządem w samochodzie.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.106 s.