Mitchell RTE
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kołowrotek do Jaxon Grey Stream

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/04 17:39 #61159

• kkevnek
  • kkevnek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam serdecznie, zamówiłem niedawno wędzisko, którym większość ludzi ostatnio się chwali. Cena w stosunku do jakości to mistrzostwo podobno.. mowa o Jaxon Stream Grey 2.65 5-23g. Bardzo prosiłbym o dobranie dobrego kołowrotka do wędki, tak aby była dobrze wyważona a młynek nie za drogi okolice 200zł (może być lekko więcej). Chcę aby wędka była uniwersalna - na okonie, szczupaki a może i sandacze. Dodaje link do wędziska abyście wiedzieli co to za model.

allegro.pl/wedka-jaxon-grey-stream-2-65m...nka-i7171233220.html

Pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/04 19:16 #61160

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Ciężko podpowiedzieć jeśli nie ma się tej samej wędki (mam Grey Streama 2,10 do 12 gr. ).
Wędka 2,65 z krótkim dolnikiem - raczej niczym poniżej 270 gr nie wyważysz. Ale czy przy takich lekkich wędkach konieczne jest dokładne wyważenie? Taka lekka wędka raczej mocno ręki nie męczy jeśli lekko leci na przód.
Jeśli masz w domu jakieś kołowrotki to przykręcaj i sprawdzaj (ewentualnie idź do kolegi czy wędkującego sąsiada). Jak znajdziesz taki który go wyważa to sprawdź w necie ile waży ten model (lub zważ na wadze w najbliższym sklepie) i kup coś o podobnej wadze.
CRET
The following user(s) said Thank You: Alex

Ostatnia edycja: przez okonhel.

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/04 22:37 #61162

• kkevnek
  • kkevnek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • kopacz robali
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzieki bardzo za pomocna odpowiedz ;) mam kilka kołowrotków także na "oko" postaram się jakis dobrac. Jeszcze jedno pytanie, czy mial Pan stycznosc z kolowrotkiem Daiwa Ninja ? Jeśli tak to jakaś opinia? znajomi polecają jednak patrząc w internecie na opis, ma slabe przelozenie i jest dosc ciezki..

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/05 09:58 #61163

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 66
Daiwa Ninja to budżetowa Daiwa, więc użyte są tam materiały tańsze ale sądząc po masie przynajmniej solidne. Miałem Ninję tylko w rękach, nad wodą nie użytkowałem. Jak za tą cenę wygląda dość solidnie ale dla mnie trochę za welki.
Generalnie nie mam za dużo kołowrotków w cenie poniżej 200 zł więc trudno mi coś doradzić.
Proponowałbym bardziej Spro Passion i dokupić do niego zapasową szpulę (sprzedawany jest z jedną), mam od lat używałem do wielu rzeczy i sobie chwalę. Kolejny to Mistrall Amundson - solidne , duże łożyska, szpule dość płytkie - fajny budżetowy ale solidny kołowrotek.
Poleciłbym Ci Browning Black Magic ale niestety ma w rolce tuleję zamiast łożyska, przez co wymaga okresowego zaglądania tam i zmiany smaru. Mi to nie przeszkadza ale trochę drażni - pewnie z czasem wstawię tam jakieś łożysko.
Poza tym przejrzyj sprzęt firm Ryobi, Spro, Shimano - celuj raczej w sprzęt z korbą metalową, grafitowe z czasem luzują się.
CRET
The following user(s) said Thank You: Alex

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/11 17:21 #61176

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 58
Jacek dobrze prawi. Spro Passion lub Mistral Amundson. Tego drugiego polecam w rozmiarze 2000. Spokojnie może obsłużyć i ponadwymiarowego szczupaka czy sandacza jak i okonie.

makarfish.pl/pl/p/Kolowrotek-Mistrall-Am...72-g-KM-1001120/1681
O rzut beretem od wielkiej dziury

Kołowrotek do Jaxon Grey Stream 2018/11/15 07:38 #61184

• Alex
  • Alex Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 16
Bardzo dobrą, budżetową serię wypuścił KONGER Ultris . 1110 i 1130 używa moja Pani i są na wysokim poziomie zarówno technicznym, jak i użytkowym.

Z tych, które rekomendowali @glizdziarz i @okonhel, celowałbym w Spro.
Wymuszony powrót syna marnotrawnego na łono monopolisty PZW :(
O/Nadnotecki, Koło RCK Rogoźno.

Ostatnia edycja: przez Alex.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: spines21glizdziarzokonhel
Czas generowania strony: 0.087 s.