Penn Slammer III
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rejestracja łódki

Rejestracja łódki 2013/02/23 12:08 #40923

• patryk88712
  • patryk88712 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Witam wszystkich mam takie pytanie co i jak z rejestrają łódki gdzie się ją rejestruje i ile to mniej więcej kosztuje i jakieś inne potrzebne informację przy rejestracji mam zamiar kupić taką plastikową i łowić na jeziorze .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rejestracja łódki 2013/02/23 12:17 #40924

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Cześć. Z tego co wiem łódkę zarejestrujesz w Starostwie Powiatowym tam nadadzą Ci numer, dowód rejestracyjny łodzi, który później naniesiesz na łódkę. Nie wiem ile teraz kosztuje rejestracja ale może około 30 złotych.

O:Rejestracja łódki 2013/02/23 16:18 #40927

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 59
Łódkę rejestrujesz w Starostwie Powiatowym - zazwyczaj Wydział Ochrony Środowiska. Koszt od lat ten sam - 17 zł. Potrzebne dane to: długość łodzi, szerokość, ilu osobowa, napęd (wiosła, silnik), dane osobowe tego na kogo ma być zarejestrowana.
CRET

O:Rejestracja łódki 2013/02/24 16:14 #40962

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jacek bardzo dobrze opisał procedury i cenę ( opłatę w znaczkach ) , dodam jeszcze , że trwałe oznaczenie obu burt musi być : wysokość liter 10 cm i szerokość , 1 cm i żeby rejestracja nie zlewała się z kolorem łódki , pontonu .
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Rejestracja łódki 2013/02/24 19:03 #40973

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Oznaczenie łódki jest sprecyzowane w przepisach

Art.20 ust 2 ustawy o rybactwie śródlądowym z 18 04 1985 r (Dz U 1985 Nr 21 poz 91 z póż. zm.)nakazuje oznakowanie i rejestrację sprzętu pływającego służącego do połowu ryb. Rejestrację prowadzi starosta(art 20 ust 3 tej ustawy)właściwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby posiadacza tego sprzętu. Rejestruje się zarówno sprzęt pływający uprawnionego do rybactwa(dzierżawców jezior) jak i sprzęt pływający służący do amatorskiego połowu ryb(wędkarzy).
Oznakowanie sprzętu pływającego służącego do połowu ryb powinno zawierać numer rejestracyjny składający się z dwuliterowego oznaczenia województwa(lubuskie - LB) myślnika, trzyliterowego oznaczenia powiatu, myślnika, czterocyfrowej liczby od 0001 do 9999 oraz litery R -oznaczającej uprawnionego do rybactwa lub A-oznaczającej sprzęt pływający służący do amatorskiego połowu ryb(art 20 ust 3a tej ustawy).
Sejmik województwa ustala w drodze uchwały trzyliterowe oznaczenia powiatu(art 20 ust 3b)
Rejestracja powyższa dotyczy każdej łodzi wędkarskiej i pontonu wędkarskiego jeżeli służą nawet do jednodniowego połowu ryb.
Ostatnio zmieniany: 2013/02/24 19:07 przez mirasek.

Rejestracja łódki 2017/08/01 14:48 #60154

• admam
  • admam Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Witam,

numery rejestruje się w starostwie, z tego co mi wiadomo numery rejestracyjne muszą mieć 10cm wysokości i nie mniej niż 1cm grubości
ja osobiście zakupiłem numery ze strony www.b-6.pl/single-post/2016/08/18/numeryrejestracyjnenalodzie tutaj jest ciekawy post o numerach , zapłaciłem około 19zł na obie burty

polecam
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.046 s.