Abu 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany...

Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/04 11:14 #52932

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witajcie!

Pewnie do wszystkich kół prędzej czy później rozesłane zostanie takie pismo

www.pzw.gda.pl/images/dok/2014/komunikaty/zmiany_rapr.pdf

Zarząd Główny rozpoczął działania mające na celu nowelizację RAPR. Jak wiadomi trąci on głębokim komunizmem i jest szansa na to aby koła wyraziły swoje zdanie. Niestety warunkiem zmian na lepsze to że muszą głosować mądrzy ludzie, bo znając życie to mięsiarze będą chcieli wykorzystać moment i chcieć zniesienia limitów bo karta za droga itp brednie.

Może warto popytać w kole i przypilnować swoich spraw aby wszystkim łowiło się lepiej

Dla mnie priorytetowa sprawa to górne widełki dla pstrąga (ale nie tylko bo chodzi ogólnie o drapieżniki) i zakaz zabierania lipieni w ogóle. Moze jak postawie flaszkę na zebraniu to "karpikokompleciarzy" przekonam do podniesienia za tym łapy no bo przecież co jak co to im chyba "nie zależy" a jest ich najwięcej w kole... niestety.

Warto mieć rękę na pulsie - pytajcie i walczcie o swoje przepisy żeby w końcu wędkarstwo poszło w kierunku zachodu a nie wschodniego kołchozu...

termin do 15 kwietnia więc sprawa jest w tej chwili na rzeczy !
Wypuszczaj... nasze ryby same się nie obronią
Ostatnio zmieniany: 2014/04/04 11:15 przez geddy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/04 11:44 #52934

• warhammer1982
  • warhammer1982 Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Karpiokompleciarzy i leszczołapaczy to chyba w każdym kole najwięcej :-)

O: Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/04 12:18 #52935

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Ja szanuję każda rybę, nie szanuję tylko wędkarzy dla których nie liczy się gatunek tylko ilość mięsa... dlatego napisałbym bardziej "Leszczozjadaczy" ;D ;D

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/04 13:11 #52938

• argul
  • argul Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Jestem ciekawy czy na pewno będą brane pod uwagę sugestie kół czy to tylko zwykła propaganda zg

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 09:39 #52945

• raparapa
  • raparapa Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 8
Już kiedyś napisałem że aby coś zmienić to trzeba by była duża frekwencja na zebraniach spraw-wyborczych.Każdemu zarządowi na rękę jest gdy nie ma dużo członków na zebraniu,dlatego w statucie każdej organizacji która chce ŻYĆ WIECZNIE jest przy małej frekwencji drugi termin zebrania,najczęściej po minięciu pół godziny.Zmiana jakichś istotnych przepisów nie może wejść w ciągu roku tylko z jego początkiem.Zarządy kół spotykają się co miesiąc i w tym czasie mogą wnosić swoje uchwały do Zarz.Okręgów,to jest w imieniu wszystkich czł.kół.My nie wiemy co wnoszą bo nikogo o tym nie informują i odbywa się to za naszymi plecami w porozumieniu z zarządami okręgów.I tu ten cały tzw.WIC.To że teraz wprowadzić chcą nowe zapisy to także odbędzie się poza plecami tzw.MIĘSIARZY,ja ich też nie lubię chociaż uwielbiam gumofilce,jeszcze je zabieram na łódż.Najpierw chodżcie na zebrania żeby obalić tą SAMOWOLKĘ i tam narzucajcie swoją wolę,wprowadzajcie swoje zapisy i wymagajcie ich konsekwentnej realizacji.Teraz mędrkujecie na przeróżnych forach jak babska spod straganu.PA<PA :S

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 18:19 #52950

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Zgadzam się z Czesławem , jeżeli chcemy zmian i to tych na lepsze , to musimy sami decydować , przychodząc na Walne Zebrania społeczności swoich Kół , Okręgów .
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 18:28 #52952

• geddy
  • geddy Avatar
  • Wylogowany
  • miszcz
Chodzę na zebrania i mam zamiar popchnąć tą sprawę u mnie w kole, już rozmawiałem z prezesem. To nie jest tak, że rzucam temat w Internet i biadolę jak to jest źle ;D Biadolę owszem i nikt mi tego nie zabroni ;) ale swoje tez robię, chodzę, dzwonię pisze (ostatnio np. do ZO w sprawie wapnowania) i drążę. :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2014/04/05 21:12 przez okonhel.

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 18:45 #52955

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
No super , pełen szacun geddy z mojej strony:) dajesz dobry przykład innym wędkującym , bo ja dużo znam takich , co wyślą żonę lub córkę aby im opłaciła zezwolenie i na tym się kończy , a nad wodą najwięcej mają dopowiedzenia .

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 22:40 #52959

• mirasek
  • mirasek Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Nie widzę inaczej wszelkie zmiany w RAPR powinni ustalać z nami poprzez podejmowanie odpowiednich wniosków na Walnych Zebraniach Kół. Nic o nas bez nas. Ale czuję , że będzie jak zwykle zrobią po swojemu.

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/05 23:46 #52960

• raparapa
  • raparapa Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 8
Mój prezes jak do niego dzwonię w jakiejś sprawie,(jest pod ręką bo mieszka w rybaczówce na Pogorii I) zaraz dostaje sraczki i ma spierniczony cały dzień.Jest niewiarygodny gdyż zawsze odpowiada na zapytania wykrętnie a najczęściej mówi że nie może.Sprawa używania silników spalinowych ciągnie się kilka lat,sprawa wędkowania w tarlisku także,także sprawa boi które je ograniczają,Funkcjonowanie SSR to zagadka dla mnie.Więc czego można oczekiwać od takich działaczy od odznaczeń.Na zebrania chodzę od jakichś 30 lat i nigdy nie odczułem że przez ten czas zrobiono coś pożytecznego,jak odezwę się w jakiejś istotnej sprawie to jestem uciszany jako mąciciel przez znudzonych słuchaniem debilnych sprawozdań Przy....sów prezesika.Taka jest rzeczywistość i wielu durni uważa to za normalność.Można wszystko zmienić przez obecność oraz nękanie tych pseudodziałaczy na każdym kroku.pozdro. :S

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/06 09:31 #52964

• Pawgas
  • Pawgas Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1
Czytając w ostatnim Wędkarskim Świecie jak rozprawiono się z działaczmi z okręgu olsztyńskiego to śmiem twierdzić że żadne zmiany zaproponowane przez koła i okręgi, które nie będą zbieżne z linia zarządu głównego, nie zostaną wprowadzone. Taką mamy właśnie komunę w tym PZW.

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/06 11:54 #52967

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Macie rację , że mamy jeszcze twardy beton w Kołach , Okręgach i Zarządzie Głównym PZW , lecz to My wędkarze spróbujmy zmienić , łączmy swe siły z logicznie myślącymi wędkarzami i powoli trzeba wywalić takich prezesów :woohoo: , jak pisze Czesław

O:Nowelizacja RAPR - szukują się zmiany... 2014/04/06 16:00 #52980

• marek j
  • marek j Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 27
Ciągle czekam na odpowiedź od prezesa mojego okręgu w ww. sprawie.
Co do sprawy o której pisał Pawgas, jest jakaś iskierka nadziei. ZG spotkał się z działaczami okręgu olsztyńskiego, na spotkaniu był obecny nawet zawieszony prezes okręgu. Co jednak z tego wyniknie? Szkoda że informacje można przeczytać tylko na portalu PZW, warto by przeczytać relacje z innego źródła.
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.065 s.