Spider Wire 1
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wzdręga na muchę

Wzdręga na muchę 2011/09/20 10:01 #22327

• kowson77
  • kowson77 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
Sztuczna mucha jest wymarzoną przynętą na letnie wzdręgi. Osobiście łowiłem tą metodą już płocie, leszcze, krąpie i okonie. Na krasnopiórki jeszcze się celowo nie nastawiałem ale zachęcony Waszymi opisami o łowieniu tych ślicznych rybek na lekki spinning ( ) Wzdręga na spinning )będę chciał pokombinować z muszką. Kiedyś składałem Karolowi krótki filmik w tym temacie, łowienie wygląda na fajną zabawę. :)

Ostatnio zmieniany: 2011/09/20 10:02 przez kowson77.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O: Wzdręga na muchę 2011/09/20 11:16 #22337

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
W WŚ czytałem o łowieniu wzdręg na muchę, ale to było w Szwecji i na dodatek na Jeziorze Takern :)

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 11:19 #22339

• mateuszwos
  • mateuszwos Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
wzdręgi to zachłanne bestie ja kilka złowiłem na obrotówkę o numerze 2.

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 11:40 #22344

• Lulu
  • Lulu Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Chłopaki, ostatnio miałem okazje łowić wzdręgi muchówką - coś wspanialego, ryby w granicach 33 - 36 cm, wrzuce jakies zdjecie jak tylko wrzuce je na komp. bo narazie niemam kabla usb, pozdrowionka

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 11:42 #22345

• kowson77
  • kowson77 Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 1
O to już ładne ryby. Jeśli możesz to napisz parę słów o sprzęcie i muchach. :)
Ostatnio zmieniany: 2011/09/20 11:55 przez kowson77.

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 18:26 #22353

• szymonxx
  • szymonxx Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Na muchę łowię od niedawna. Na rzece łowię bardzo rzadko, więc pstrągi i lipienie odpadają. Z tego powodu moim pierwszym celem była wzdręga. Nastawiałem się na nią wielokrotnie. Używałem małych nimf, mokrych, suchych much i małych streamerków. A efekt był taki, że do tej pory nie złowiłem żadnej ryby na muchę :D

Dziękuję i pozdrawiam :p

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 19:32 #22358

• $u$el
  • $u$el Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Witam po obejrzeniu tego filmiku stwierdziłem że też muszę spróbować opatrzyłem nawet już akwen gdzie wiem że wzdręga jest teraz tylko parę pytań.Po pierwsze jaki sprzęt głównie chodzi mi o klasę wędki , rodzaj sznura i grubość poszczególnych składów przyponu i po drugie o szybkość i głębokość prowadzenia przynęty.
I jeszcze takie pytanie od razu czy wędka w klasie 5 się nada czy będzie to raczej wypad z armatą na komary :)

Pozdrawiam

O:Wzdręga na muchę 2011/09/20 23:40 #22378

• Lulu
  • Lulu Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
A więc chłopaki tak, ja łowię kijkiem dragona milenium 2,70m 5/6. Jak narazie na takiego mnie stać;p Kupując kijek brałem pod uwagę że będe nim łowił zarówno lipienie po 20cm, jak i majowe potoki po 40 pare cm, jak i zima teczaki na czarnej przemszy które dorastaja tam do 60cm...(mój avatar 54cm na spina). Sznury mam dwa, jeden pływający drugi w 3 klasie tonięcia. Wracając do wzdregi - łowię je na kanale... a zaczelo sie przypadkowo. zaobserwowalem pieeeekne klenie, które wygrzewały sie przy powierzchni, i nie mogłem ich skusic na rzadna z przynet spiningowych. Wpadlem wiec na pomysł, że zapoluje na nie z sucharkiem. jakież bylo moje zdziwienie, jak po pierwszym przepuszczeniu oko, zaciecie, piekny hol, a moim oczom, zamiast klenia - ukazała sie piekna około 0,5kg wzdrega. Od tej pory zawsze gdy jade na "moj" kanal, zawsze biore muchówke. Łowie tak jak na kazdej innej wodzie, żuty lekko pod prąd, i swobodny kontrolowany splyw przynety, jednak nie od razu ściagam muche gdy ta zacznie bruździć wode. Zdaża sie bowiem ze wtedy wlasnie wzdregi czy klenie zbieraja nasza muszke. to nie lipienie. Moje najskuteczniejsze muchy na lipienia to - biała jeteczka, czasami zielona, na haku 16,18 a czasami nawet chrust w zielonkawym odcieniu dobrze chodzi. Na nimfy nie prubowalem, bo i po co orac wode nimfom, jak wzdregi chetnie zbieraja z powierzchni.:) po holu ryby, ławica jest przeploszona i nie raz trzeba zaczekać nawet pół godziny na brzegu aż ryby znów podpłyna. Ale wierzcie mi że warto:0Pozdrawiam ps. niemam tego kabla wiec na szybko zrobilem zdjecie mojemu nikonowi aby pokazać ze nie żucam słów na wiatr:) Pozdr

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

O:Wzdręga na muchę 2011/09/21 12:48 #22386

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Łoo, ale wzdręga! Piękna bestia!
Lulu, a skąd jesteś, że na CP jeździsz? Lubię tam śmignąć, jak zaporówki skuje lód.

O:Wzdręga na muchę 2011/09/21 23:27 #22412

• Lulu
  • Lulu Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Jestem z małej miejscowości niedaleko Gliwic, Pyskowic, Tarnowskich gór. Nad Czarną mam nie wiem... może z 50 km.:) Milo poznać, moze kiedys sie spotkamy na CP:) Jeśli cos - daj znać

O:Wzdręga na muchę 2011/09/22 11:36 #22418

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 59
Spróbujcie użyć muszki Red Spinner (czerwony korpus ze złotą przewiązką) w wielkości na lipienia. Wzdręg na to nie łowiłem ale na ukleje jest to "killer", szczególnie na rzece - nie ma pustych rzutów. Ale na jeziorze też biją, trzeba tylko dobrać sposób prowadzenia. Myślę że na wzdręgi też się sprawdzi.
CRET

O:Wzdręga na muchę 2011/09/23 23:19 #22437

• Lulu
  • Lulu Avatar
  • Wylogowany
  • kopacz robali
Goro, mówisz rozumie o mokrej muszce?

O:Wzdręga na muchę 2011/09/23 23:39 #22439

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 59
Suchą też zbierają. Na jeziorze gdzie łowię czasem jest poranny festiwal spławiania białorybu. Przy bezwietrznej pogodzie, płocie , wzdręgi i co tam jeszcze zbierają z powierzchni wody larwy komarów i owady. Woda się gotuje...
CRET
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.053 s.