Mitchell RTE
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nowy Rok i podwyżki

Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 13:58 #27419

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Jak wszystkim wiadomo w nowym roku 2012 straszą Nas podwyżkami prawie wszystkiego od benzyny po leki , zniesienie podatku Belki , zmiana form oszczędzania , brak refundacji leków ( tych na chemioterapię , paski dla diabetyków itp )

Ale ciekawi mnie o ile zdrożeje sprzęt i akcesoria wędkarskie , bo zdrożeć muszą . Jeżeli benzyna ma kosztować do 8 złotych , a olej ma zrównać się ceną z benzyną ( już dziś straszą , że nikomu nie będzie się opłacać kupować aut z silnikiem na ropę ) , więc i tak wszystko podrożeje , bo Ci co przewożą towar nie będą dopłacać ze swojego . Czytałem już 2 lata wstecz , że Amerykanie pisali , że włókno węglowe wzrośnie o 30 % , natomiast mówiono , że Europa ma spore zapasy , że starczy im na 2 lata , więc 2 lata minęły :( .I pewnie wędziska też , ich cena pójdzie w górę , a choćby usługi transportowe .............. A i nasze auta nie jeżdżą na wodę ?

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 14:07 #27422

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 6
Nawet jeśli, to i tak kupię pewnie następną wędkę czy kołowrotek. O książkach nie wspominam. :) Jak podrożeje wszystko to nie bedą zarybiać!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Jestem Polakiem gorszego sortu, z ukrytą opcją niemiecką!

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 14:16 #27424

• jurek-strażnik
  • jurek-strażnik Avatar
  • Wylogowany
  • góró
  • Otrzymane podziękowania: 2
Oczywiście , że człowiek sobie kupi ( najwyżej odwlecze to się w czasie ) , ale zarybiać , to chyba muszą , zresztą zbliża się termin nowego operatu rybackiego , bo tamten pisany był jakieś 25-39 lat wstecz . Ale już zadbają o to , żeby te zarybienia się zmniejszyły ( już słyszałem to od Dyrektora Biura Okręgu ) :(
Przyroda to również my , więc dbajmy o naszą matkę Ziemię.

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 18:19 #27437

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 56
Myślę że w związku ze wzrostem kursów walut, kosztów produkcji i transportu, ceny sprzętu wzrosną ale wzrost ten raczej nie przekroczy 20%. Na Świecie jest kryzys i mimo że w Polsce jest mniejszy to zarabiamy dużo mniej niż ludzie w innych krajach (w takiej Grecji zarabiają średnio 2 razy więcej a przecież to bankruci). A jak kryzys to nie oszczędza się w pierwszej kolejności na chlebie tylko na rozrywkach, hobby, używkach itp. Będziemy kupować mniej sprzętu, tańszy a ten co mamy dłużej eksploatować. Taki stan rzeczy odbije się na dochodach producentów, hurtowników i sprzedawców. Kiedyś producenci zamiast podwyżek zaczęli robić sprzęt z tańszych (zazwyczaj gorszych materiałów) co odbiło się na jakości wyrobów, przez co częściej musieliśmy ja kupować. Bardziej zaniżyć jakości już się nie da...
CRET

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 18:23 #27439

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Niektórzy producenci sprzętu wędkarskiego już zapowiedzieli podwyżki cen o około 20%. Być może chcieli w ten sposób "pozbyć się" zalegających towarów przed tym jak wejdą nowe modele, a być może jest to prawda ( obawiam się, że i jedno i drugie ).
Ja od nowego roku mam plan, lekko zacisnąć pasa. Oczywiście w obszarze, w którym jestem w stanie to zrobić ;) Czyli raczej nie na wędkarstwie ;)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 18:36 #27442

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Kamil - już się bałem że nie będzie "Kamilowania" . Na szczęście chcesz zacisnąć pasa w innych obszarach działalności. czyli mniej wina, kobiet i śpiewu :)
A tak poważnie to po przedświątecznym boomie na zakupy styczeń w sklepach będzie cieniutki, wiec niech z tymi podwyżkami będą ostrożni bo niektórzy już zaszaleli. Jeden z internetowych sklepów podniósł cenę pewnej wędki z 265 na 370 zł. Jak przestała się sprzedawać mimo wcześniejszej wysokiej sprzedaży palnęli komunikat o niewłaściwym cenniku i szybko zeszli z ceny bo prócz nich tylko jeden sklep podniósł cenę. Pozostali utrzymali cenę i sprzedali przed świętami całe zapasy.
CRET

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 18:44 #27444

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Raczej - mniej na żarcie ;) I chętniej będę zbierał od współtowarzyszy wypraw / spływów składki na paliwo, bo jak na razie raczej tylko ja byłem "fundatorem" ;) A właśnie ceny paliwa mnie najbardziej szarpią po kieszeniach... zwłaszcza, że mój samochodzik jest na nie baaaardzo łakomy.

Też myślę, że styczeń będzie "cieniutki" dla sklepów wędkarskich. Świdry, podlodówki, mormyszki, kombinezony, itd....raczej poleżą na sklepowych półkach. Może zanęty się będą sprzedawały i spławiczki ;)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 18:50 #27446

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Kamil - już Ci wcześniej mówiłem że Twój samochód żre więcej niż słoń. Są samochody o podobnej wielkości palące połowę z tego.
A propos świdra - znasz jakiś szybki świder bo mój (Polspingu) wierci tak szybko jak reformuje się PZW, mimo że noże naostrzyłem mu jak żyletki i przerobiłem ich zamocowanie bo się luzowały.
CRET

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:05 #27453

• kurp1964
  • kurp1964 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
  • Otrzymane podziękowania: 1
Skończą się samotne wypady na dalsze łowiska ;) Co do sprzętu, trzeba będzie dokładniej ukrywać co nie co przed żonką ;)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:09 #27454

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
kurp1964 napisał:
Skończą się samotne wypady na dalsze łowiska ;)

Może nie skończą, ale na pewno trochę ograniczą ;) Mam kilka miejscówek, na które jeżdżę samotnie lub z Mańkiem ;) Wiem, że gdyby go torturowali to miejscówki nie zdradzi ;) No, chyba że za dwa browarki :laugh: :woohoo:

Już myślałem o tych częstych w moim wypadku wyjazdach "gdzieś dalej". Wyjście jest jedno - jak już jechać, to posiedzieć ze 3-4 dni na miejscu ;)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:19 #27458

• kurp1964
  • kurp1964 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
łysy-wąż napisał:
kurp1964 napisał:
Skończą się samotne wypady na dalsze łowiska ;)

Może nie skończą, ale na pewno trochę ograniczą ;) Mam kilka miejscówek, na które jeżdżę samotnie lub z Mańkiem ;) Wiem, że gdyby go torturowali to miejscówki nie zdradzi ;) No, chyba że za dwa browarki :laugh: :woohoo:

Już myślałem o tych częstych w moim wypadku wyjazdach "gdzieś dalej". Wyjście jest jedno - jak już jechać, to posiedzieć ze 3-4 dni na miejscu ;)

Albo zaczną się wyjazdy autobusami ;) Po przejęciu mojej firmy przez nowego właściciela zwiększyła mi się możliwość dalszych wyjazdów gratis ;) Trzeba tylko sprawdzić (spisać) rozkłady jazdy, ewentualnie nabyć jakiś mikro-namiocik żeby nie zajmował dużo miejsca w ekwipunku ;) i szukać miejsca na drzemkę jeżeli spóźnię się na ostatni autobus powrotny ;)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:51 #27465

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Kamil napisał cytuję:Wyjście jest jedno - jak już jechać, to posiedzieć ze 3-4 dni na miejscu [/i Od lat to preferuję. Ma wiele zalet na tak: można napić się browara,nawet dwa.A plusy ujemne trzeba mieć nie co więcej czasu! :woohoo: A czas to pieniądz jak wiadamo! :unsure:
Kamil napisał cytuję:Wyjście jest jedno - jak już jechać, to posiedzieć ze 3-4 dni na miejscu [/i Od lat to preferuję. Ma wiele zalet na tak: można napić się browara,nawet dwa.A plusy ujemne trzeba mieć nie co więcej czasu! :woohoo: A czas to pieniądz jak wiadamo! :unsure:
Ostatnio zmieniany: 2011/12/27 20:52 przez Longin.

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:55 #27468

• okonhel
  • okonhel Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
kurp1964 napisał:
Skończą się samotne wypady na dalsze łowiska ;) Co do sprzętu, trzeba będzie dokładniej ukrywać co nie co przed żonką ;)
Trzeba zaprosić zaufanych kumpli na wspólne łowienie, zawsze taniej. I nie muszą łowić tą samą metodą. Dwóch grunciarzy lub spławikowców posiedzi na miejscu (auta popilnują) a 2 spinningistów zwiedzi okolicę. Przy wieczornym browarku wymiana wrażeń .
A co do ukrywania to pamiętaj gdzie chowasz kartę gwarancyjną bo ostatnio jak sprzedawałem wędkę to szukałem jej 2 tygodnie i nie znalazłem. :(
CRET

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 20:59 #27474

• kurp1964
  • kurp1964 Avatar
  • Wylogowany
  • znawca tematu
okonhel napisał:
kurp1964 napisał:
Trzeba zaprosić zaufanych kumpli na wspólne łowienie, zawsze taniej. I nie muszą łowić tą samą metodą. Dwóch grunciarzy lub spławikowców posiedzi na miejscu (auta popilnują) a 2 spinningistów zwiedzi okolicę. Przy wieczornym browarku wymiana wrażeń .
A co do ukrywania to pamiętaj gdzie chowasz kartę gwarancyjną bo ostatnio jak sprzedawałem wędkę to szukałem jej 2 tygodnie i nie znalazłem. :(

Takie chowanie u mnie jest tylko do jakiegoś większego zlociku :laugh: :laugh: po zlociku kijek jest już oficjalnie zaprezentowany jako wygrana w zawodach :laugh: :laugh:

Gorzej z resztą - woblerki, blaszki i inny złom ;) który przeważnie kupuję na allegro i płacę przelewem z konta ;)
Ostatnio zmieniany: 2011/12/27 21:01 przez kurp1964.

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 21:03 #27478

• Longin
  • Longin Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Moja przestała liczyć! :) Pogubiła się :cheer: Co mnie też ostatnio się przytrafiło. Nie mogłem znaleść kołowrotka do połowów z morskiego brzegu. Nie wiedziałem w końcu czy go mam, czy nie! :woohoo: Okazało się,że mam. Znalazł się jak już nie był potrzebny! :woohoo:

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 21:28 #27489

• Siwus
  • Siwus Avatar
  • Wylogowany
  • moczykij
Jutro zajrzę do wędkarskiego i zobaczę czy są jakiś podwyżki :huh: :huh:
ale bardziej to ja liczę na 70% zniżkę świąteczną :)

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 22:27 #27497

• pisaq
  • pisaq Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Z roku na rok jest co raz drożej. Nie odczuwamy tego, bo zmiany są niewielkie.
Spójrzcie na ceny paliw. Niech podnoszą po 10gr na litrze co dwa miesiące. Co to jest 10gr? A teraz przypomnijcie sobie, ile kosztowała waha 10lat temu...

Wędkarzy to nie ominie. Trzeba będzie dłużej oszczędzać, kupować na raty itp. Ale co zrobić? Przestać wędkować? Wolę się zapożyczyć i łowić, niż siedzieć w domu "bo drogo".
Co do wypraw to od dawna preferuję wyjazdy grupowe. Czy to dwie, trzy czy cztery osoby, koszty zawsze mniejsze.

Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 22:39 #27499

• glizdziarz
  • glizdziarz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 57
No wyjazdy grupowe to jest właściwy kierunek i na kilka dni. Co do cen sprzętu. Może i troszkę zdrożeje ale nie poszaleją. Wszak ile mogę mieć wędek czy kołowrotków? OK zawsze czegoś brakuje. Ale jak przyjdzie faktyczny kryzys finansowy to człek bez grubych zakupów się obejdzie a będzie uzupełniał szbko zużywające się dodatki.
O rzut beretem od wielkiej dziury

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 22:46 #27501

• łysy-wąż
  • łysy-wąż Avatar
  • Wylogowany
  • góró
Marcin napisał - wyjazdy grupowe. Ja przeważnie właśnie unikam takich wypraw. Im więcej osób, tym dla mnie gorzej. Nie lubię tłoku nad wodą.
Nawet jeśli jest to kilku zgranych wędkarzy, to dość często zdarza się - " no to po kielichu ...". A potem muszę się użerać... Może nie nad samą wodą, ale w drodze powrotnej. Nie bawi mnie to :dry:

Kurcze - podwyżki podwyżkami, ale to co się dzieje z ceną paliwa to jakiś makabryczny żart. Mój samochód pali ok. 11 litrów na setkę...

O:Nowy Rok i podwyżki 2011/12/27 22:47 #27503

• kobikobi1
  • kobikobi1 Avatar
  • Wylogowany
  • wędkoholik
podwyzki byly i beda i ludzie sie juz chyba do tego przyzwyczaili,że siedzą cicho.a donald bedzie rympal dalej,bo oni musza mieć,a my niekoniecznie :angry:
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: spines21, glizdziarz, okonhel
Czas generowania strony: 0.057 s.