Revo rocket

"Żyję w ciekawych (wędkarsko) czasach..."
Załapałem się jeszcze na erę bambusowych wędek...
                                                                      kategoria Czytelnia

"Rok z okoniami"
Wędkarstwo jest we mnie, czuję się jak uzależniony...
                                                                      kategoria Czytelnia

"moja Wisła"
Posłuchajcie sentymentalnej opowieści Kamila "Łysego Węża" Walickiego o Wiśle, o "Jego miejscu na ziemi"....
                        kategoria Telewizja WTV

Pogromcy kitów cz6 - Testy kołowrotków
W tym odcinku testowaliśmy parametr, którego wcześniej nikt nie sprawdzał...
                              kategoria Telewizja WTV

"Coś o zimowym łowieniu czyli... śliska sprawa "
Stwierdziłem, że napisze coś o łowieniu z lodu, póki jeszcze jest jak wejść na lód.
                             kategoria Czytelnia

JC Muskrat Zonker
Łowienie ryb na muchę to jego największa życiowa pasja, od dziecka ściśle związany z wędkarstwem
                                 kategoria Telewizja WTV

Najnowsze w galerii

  • na zimowego szczupaka
  • Autor: Czapek
  • Varpeńska stodwójka
  • Autor: Jarecki
sum3333Dnia 6 października tego roku zarybiliśmy rzekę Wisłę i 3 jeziora : Lucień , Zdworskie oraz jezioro Soczewka  rybą sumem ( od 25-45 cm ) w ilości 6 ton , 880 kg.  W okolicach Pułtuska wędkarze regularnie łowią duże sumy. Mamy nadzieję, ze przeprowadzone zarybienie pozwoli im kontynuować rekordowe połowy w przyszłości.

Jesienne zarybienia Wisły i jezior  w  powiecie płockim

Dnia 6 października tego roku zarybiliśmy rzekę Wisłę i 3 jeziora : Lucień , Zdworskie oraz jezioro Soczewka  rybą sumem ( od 25-45 cm ) w ilości 6 ton , 880 kg

Do rzeki Wisły w kilku miejscach trafiło 6400 kg suma w dobrej kondycji, bo profesjonalnie przewożonego i natlenianego oraz sumiennie wpuszczono do akwenu

sum3333sumy1022W zarybieniach uczestniczyli strażnicy społeczni Koła Miejskiego Nr1 , oraz wędkarze z tego Koła Wędkarskiego .  Roman Dyttus brał społecznie udział we wszystkich tych akcjach . Swoją drogą dziękujemy wszystkim kolegom czynnie biorącym udział w zarybieniach, mając nadzieję, że w 2012 roku Wasz udział jeszcze się zwiększy .
Jest to szczególnie ważne i pomocne w odbudowie danego gatunku w zbiorniku lub stanowi dodatkowe uzupełnienie naturalnego tarła( które jest podstawowe i niezbędne ) . Podam przykład jeziora Soczewka
gdzie po 6 latach zarybień już widać efekty. Przypomnę, że przejęliśmy wodę po prywatnym dzierżawcy, który zostawił po sobie ogołocony z ryb zbiornik. Coraz częściej łowi się tam okazałe drapieżniki. Ostatnia jesień to ponad 5 kilogramowe szczupaki, trzykilowe sandacze i całkiem przyzwoite bolenie. Zdarzały się również metrowe sumy. Płoć i leszcz jest większa i w dobrej kondycji .sumy1012
Również systematyczne zarybianie rzeki Wisły , daje bardzo dobre sukcesy wędkarskie .
W roku 2010 i 2011  wędkarze złowili około 15 sztuk wielkich sumów, od 60 - 78 kg.
Dwie sztuki wędkarze zgłosili do miesięcznika Wiadomości Wędkarskie , jako ryby na złoty medal . Miejmy taką nadzieję , że w obecnym roku również pasjonaci tego hobby , będą zadowoleni .

 Społeczny strażnik Jurek Suchodolski

Komentarze   

jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-10-09 18:58
Oto filmik zrobiony z zarybienia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
koyot
# koyot 2011-11-11 17:56
Mam do Pana pytanko - jak wyglądają zarybienia J. Górskiego lub Ciechomickiego i czy są prowadzone? Dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-10-09 18:59
FILM.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
kowson77
# kowson77 2011-10-10 14:41
Nic tylko na ryby tam kiedyś pojechać. Gratuluję utrzymywania rybnej wody. Jurku co to za muzyka, myślałem że to zarybianie kosmitami. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gepetto
# Gepetto 2011-10-10 23:58
Cytuję kowson77:
Nic tylko na ryby tam kiedyś pojechać. Gratuluję utrzymywania rybnej wody. Jurku co to za muzyka, myślałem że to zarybianie kosmitami. :D



Hahahahah, zarybianie kosmitami :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
rooster
# rooster 2011-10-10 18:49
Cytuję kowson77:
Nic tylko na ryby tam kiedyś pojechać. Gratuluję utrzymywania rybnej wody. Jurku co to za muzyka, myślałem że to zarybianie kosmitami. :D

Ja się pisze Seba :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mateuszwos
# mateuszwos 2011-10-10 23:31
jak urosną to zaproś mnie Jurku na wędkowanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mateuszwos
# mateuszwos 2011-10-10 23:33
Cytuję kowson77:
Nic tylko na ryby tam kiedyś pojechać. Gratuluję utrzymywania rybnej wody. Jurku co to za muzyka, myślałem że to zarybianie kosmitami. :D

Seba ten filmik i oprawa muzyczna to faktycznie jak z archiwum X :):):)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Gepetto
# Gepetto 2011-10-10 23:57
Ale Soundtrack. Psychodeliczny film. Seba czy Twoim inspiratorem był Alejandro Jodorowsky ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-10-11 10:24
Przepraszam za ten podkład muzyczny , ale pobrałem go i to ciężko było z zasobów UouTube , muszę się jeszcze dużo nauczyć z tymi filmikami , a robię to sam ........ Lecz myślę , że ważny jest obraz i przekaz z niego -- pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mateuszwos
# mateuszwos 2011-10-11 12:13
Cytuję jurek-strażnik:
Przepraszam za ten podkład muzyczny , ale pobrałem go i to ciężko było z zasobów UouTube , muszę się jeszcze dużo nauczyć z tymi filmikami , a robię to sam ........ Lecz myślę , że ważny jest obraz i przekaz z niego -- pozdrawiam



Co Ty tam Jurku przepraszasz? Mi tam ten podkład się nawet podoba i pasuje do akcji. Przecież takie zarybienia widzimy równie rzadko na ziemi co i ufoludków:D:D:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
jurek-strażnik
# jurek-strażnik 2011-10-11 13:35
To dziękuję serdecznie Mateusz :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
mironkrot
# mironkrot 2011-10-11 13:55
Ladnie sie patrzy jak zarybia sie jakas wode bo sa miejsca o ktorych sie zapomina ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
pakier1953
# pakier1953 2011-10-11 16:09
Niech te rybki rosną :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
lukaswlkp
# lukaswlkp 2011-11-09 07:48
Widzę że rybki chyba z Konina macie czy się mylę? Popraw mnie Jurku jeśli się mylę. Na koniec dodam, że i u nas na Warcie by się takie zarybianie przydało. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krzysiek1
# Krzysiek1 2011-11-27 19:20
Podsumowanie zarybiania wód powiatu płockiego 2010
Jak co roku wędkarze i działacze z naszego koła włączyli się do pomocy przy jesiennych zarybieniach naszych wód. Jest to szczególnie ważne i pomocne w odbudowie danego gatunku w zbiorniku lub stanowi dodatkowe uzupełnienie naturalnego tarła( które jest podstawowe i niezbędne). Widać to szczególnie tam, gdzie akcja ta ma „błogosławieństwo” i pomoc płynącą z kół. Można podać przykład jeziora Soczewka, gdzie po 5 latach zarybień już widać efekty. Przypomnę, że przejęliśmy wodę po prywatnym dzierżawcy, który zostawił po sobie ogołocony z ryb zbiornik. Coraz częściej łowi się tam okazałe drapieżniki. Ostatnia jesień to ponad 5 kilogramowe szczupaki, trzykilowe sandacze i całkiem przyzwoite bolenie. Zdarzały się również metrowe sumy. Płoć i leszcz jest większa i w dobrej kondycji.

Kilka słów o zarybieniach jesiennych naszych wód.

6 października do naszych wód trafił sum( 45-65 cm):
- 100 kg Zbiornik Soczewka
-200 kg jezioro Lucień
- 100 kg jezioro Zdwórz
- 2000 kg rzeka Wisła
11 października wpuszczono narybek jesienny jazia i klenia do Skrwy Lewej.
19 października do Wisły trafiło 2 tony szczupaka.

21 października rozpoczęto zarybienie Skrwy Prawej pstrągiem potokowym. Warto o tym wspomnieć, bo po wielu latach wrócono do zarybień pstrąga z worków. Do pomocy włączyli się koledzy z innych płockich kół ( „Wędkarz”, „Relaks” i „Spółdzielca”) i ryby wreszcie trafiły w wiele miejsc. To powinno zaowocować lepszymi sportowymi wynikami już za rok. Akcja trwała jeszcze 22, 25,26 i 27 października.
21 października ponadto do rzeki Wisły trafiło 2 tony lina, a dzień później do Skrwy Prawej 250 kg jazia kroczka.
27 października do Soczewki wpuszczono po 300 kg lina i karpia, a do Wisły tona szczupaka palczaka.
28 października do jeziora Lucień przywieziono 500 kg lina.
6 listopada do Skrwy Prawej trafiło 10tys. szt. narybku świnki i 2tys. szt. klenia, a Skrwa Lewa wzbogaciła się o dwa tysiące sztuk narybku jesiennego bolenia.

Jak wspomniano wcześniej w zarybieniach uczestniczyli wędkarze w większości z naszego koła. Wymienianie wszystkich kolegów zajęłoby pół strony, więc wspomnę tylko Romana Dyttusa, który społecznie brał udział we wszystkich tych akcjach i to z jego notatek skorzystano przy pisaniu tego artykułu. Swoją drogą dziękujemy wszystkim kolegom czynnie biorącym udział w zarybieniach, mając nadzieję, że w 2011 roku Wasz udział jeszcze się zwiększy.
0 komentarzy
Dodano 01 Feb 20

wychodzi mi 2400kg a wcześniej czytałem około 7 ton ,więc jak to jest?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krzysiek1
# Krzysiek1 2011-11-27 19:22
źródło koło miejskie nr 1 w Płocku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Krzysiek1
# Krzysiek1 2011-11-28 14:25
Przepraszam moje gapostwo, to jest 2010 rok odnośnie zarybień sumem. W takim razie bardzo się cieszę z tak dużej ilości zapuszczonych sumów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować